Komentari 9

Vrsaljko u Portu igrao cijelo poluvrijeme sa slomljenom kosti! Mora na novu operaciju

Španjolci nisu otkrili i koliko bi Vrsaljkov oporavak mogao trajati, a trener Atletica Diego Simeone pohvalio je Vrsaljkovu izvedbu sinoć i to na stoperskoj poziciji

Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu za Atletico Madrid u Portu gdje su Madriđani pobijedili 3-1 i izborili osminu finale Lige prvaka.

Međutim, dan kasnije loše vijesti za srebrnog hrvatskog reprezentativca iz Rusije. Atletico je objavio kako je Vrsaljko zaradio prijelom jagodične kosti na licu te će problem morati riješiti operativnim zahvatom.

Milan ispao iz Europe! Atletico prošao dalje, Šerif će igrati u EL
Barcelona nakon 21 godinu leti iz Lige prvaka u grupi? Recept: dobij Bayern ili se uzdaj u Kijev

Španjolci nisu otkrili i koliko bi oporavak mogao trajati, a trener Atletica Diego Simeone pohvalio je Vrsaljkovu izvedbu sinoć i to na stoperskoj poziciji.

- Ima igrača koji su nam još uvijek toliko važni. Sada je bio na redu Vrsaljko, znali smo da može odraditi svoj posao odlično. Igrao je cijelo drugo poluvrijeme s ozljedom lica - kazao je Simeone.

- Kada se razgovara s grupom i objasni svakom igraču da je važan, stvari ispadnu dobro. Šimu smo tijekom priprema, uoči sezone, isprobavali u nekim utakmicama na stoperskoj poziciji, na desnoj strani (u liniji s tri igrača, te ne sumnjam da ondje može odigrati dobro zbog svoje brzine i dobrog dodavanja lopte - dodao je.

Novine Marca izvijestile su kako je Vrsaljko "perfektno odgovorio na zahtjev koji je pred njega bio postavljen, unatoč nedostatku minuta provedenih na terenu i tome što je igrao izvan svoje prirodne pozicije", uz Kondogbiju i Hermosa.

Hrvatski branič je uz srpskog napadača Ivana Šaponjića, koji je još uvijek bez odigrane utakmice, nogometaš crveno-bijelih s najmanje odigranih minuta ove sezone. Utakmica u Portu bila je prva u kojoj je proveo svih 90 minuta na travnjaku. Dosad je odigrao 331 minutu tijekom devet susreta.

Champions League - Group B - FC Porto v Atletico Madrid

Prvi desni bek Kieran Trippier ozlijedio je rame 20. studenog čime se otvorila prilika za Vrsaljka. Nakon što je odigrao dvije utakmice u prvoj postavi, Simeone ga je posjeo na klupu pa na njegovu poziciju stavio veznog Marcosa Llorentea u zadnje dvije prvenstvene utakmice. Ali nakon što su se ozlijedili i stoperi Gimenez, Felipe i Savić odlučio je dati priliku Vrsaljku u Portugalu.

Zadraninu je u veljači 2019. bilo operirano koljeno, nakon čega je imao zdravstvenih problema zbog čega je u više navrata izbivao iz momčadi. Prošlo ljeto je odlučio ostati u Madridu i boriti se za mjesto u momčadi s kojom ga ugovor veže do 30. lipnja.

Atletico Madridu, aktualnom prvaku Španjolske, utakmica u Portu je bila presudna za prolazak u osminu finala Lige prvaka, ali i kako bi se vratio uzdrmano samopouzdanje nakon subotnjeg prvenstvenog domaćeg poraza 1-2 od Mallorce.

Atletico iduću nedjelju gostuje kod gradskog rivala Real Madrida, vodeće momčadi prvenstva, za kojim zaostaje 10 bodova uz odigranu utakmicu manje.