Wesley Sneijder: Inter je puno zdraviji klub od Reala

1

Novopridošli nizozemski veznjak brzo se uklopio u talijansku momčad te je bio jedan od ključnih igrača u pobjedi nad Dinamom (K) u Ligi prvaka

Iako je početak sezone dočekao u dresu Reala, odlični 25-godišnji nogometaš Wesley Sneijder je vrlo brzo napustio Madrid i zaputio se prema Italiji. Ovaj nizozemski vezni igrač, s izraženim naklonostima napadu, je pojačao talijanskog prvaka Intera i vrlo brzo je pokazao da će biti kvalitetno pojačanje za Mourinhovu momčad. U nekoliko ogleda je Sneijder odigrao glavnu rolu, kao i tijekom ovog tjedna kada je Inter ostvario krucijalnu pobjedu u Ligi prvaka kod kijevskog Dinama 2-1. Omaleni Nizozemac je prvo, nakon odličnog driblinga, asistirao Militu za 1-1, a potom se sam odlično snašao i u 90. minuti pogotkom donio Interu slavlje.
- Drago mi je što sam u Interu. Ovdje je zdrava atmosfera, daleko zdravija nego li u Realu gdje sam bio prije odlaska u Italiju. Nisam naviknut igrati u klubu gdje se sve kupuje novcem (karijeru je počeo u Ajaxu, rasadniku nogometnih talenata op.a). Real je i ovog ljeta bio takav, bilo je bitno nakrcati se pojačanjima, a nije se mislilo na momčad, kako će to izgledati u stvarnom svijetu, na travnjaku - rekao je Sneijder i nastavio:
- Ne samo da je u Interu bolje ozračje, već je, mislim, i Inter kvalitetnija momčad. Nastavak sezone će to dokazati.