Komentari 11

Yilmaz je Nizozemcima zabio prvi hat-trick nakon 40 godina!

Turska je u prvoj utakmici europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru pobijedila Nizozemsku kod kuće 4-2. Do 75. minute imala je 3-0, a gosti su na kraju i promašili penal

Mitski stadion Atatürk, na kojem će se ove godine održati finale Lige prvaka i na kojem je Liverpool slavio preokretom protiv Milana 2005., ugostio je utakmicu Turske i Nizozemske na startu europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru. I veliku pobjedu domaćina (4-2).

World Cup Qualifiers Europe - Group G - Turkey v Netherlands

"Oranje" su bile u velikom zaostatku nakon prvog poluvremena. Burak Yilmaz pogodio je u 15. minuti prvi pa u 34. i drugi gol.

Nakon što Nizozemcima u sudačkoj nadoknadi nije priznat gol jer nema VAR-a ni gol tehnologije, početkom nastavka asistent za prvi gol Hakan Calhanoglu u prvoj minuti nastavka povisio na nestvarnih 3-0.

Nije tu bio kraj utakmice jer Nizozemska se u manje od dvije minute vratila u igru. Davy Klaassen u 75. je smanjio na 3-1, a već u idućem napadu Luuk De Jong na 3-2. Oba puta asistirao je Memphis Depay.

Burak Yilmaz krasnim udarcem iz daljine iz slobodnjaka u 81. riješio je pitanje pobjednika hat-trickom za 4-2, a u posljednjim sekundama Ugurcan Cakir obranio je penal Depayu.

Yilmaz je prvi čovjek od Klausa Allofsa 1980. (Zapadna Njemačka) koji je protiv Nizozemske zabio hat-trick.