Komentari 12

Za 'galacticose’ su zasad i amateri čudesni svemirci

1

Doveli su gotovo sve najskuplje zvijezde u Europi, no Real je još miljama od vrhunske momčadi koja gazi sve pred sobom pa im zabijaju na gotovo svi

Na trenutke taj novi Real već sad izgleda jako moćno, ali većinu vremena to jednostavno nije to. Kad momčadi koja se nada svim španjolskim trofejima i naslovu prvaka Europe neki azijski i irski amateri stvore 5-6 šansi na utakmici, onda je jasno da puno toga ovdje još ne štima. Naravno, svima je jasno da će ovim individualno moćnim zvijezdama trebati vremena, ali isto tako je jasno da nekim igračima nije mjesto u Realu. Jer kad Al Ittihad uspije u nekoliko navrata “kraljevsku” obranu učiniti smiješnom...
Ponajviše zbog toga Florentino Perez pod hitno želi prodati neke kojima u njegovu Realu nije mjesto i za te novce dovesti prava pojačanja.
Ali čak ako i na kraju dođu svi oni koje predsjednik i trener Pellegrini žele...
Krenuli su s Cristianom Ronaldom i Benzemom te taman kad su se malo uspjeli, ne uigrati, već naviknuti jedni na druge - došao je Kaka. I sad opet ispočetka. Trebat će im nekoliko utakmica zajedno, pa će doći netko treći, Ribery ili Xabi Alonso, i opet iznova. Samo, vremena je sve manje. Za mjesec dana počinje španjolsko prvenstvo, što je s obzirom na trenutačno stanje “galacticosa” vrlo malo. Stručnjaci predviđaju da će Barcelona u cijeloj sezoni “prosuti” maksimalno 20 bodova, tako da Madriđani nemaju baš puno vremena. Ne počnu li odmah pobjeđivati, prvenstvo bi vrlo brzo moglo završiti.