Komentari 8

Zabija ko Pranjić...: Nova dva gola efikasnoga beka

1

Lijevi branič hrvatske reprezentacije ne staje s golovima. Zabio je dva komada Utrechtu i sa 10 golova u 10 utakmica treći je strijelac lige

Dok u reprezentaciji igra vrlo povučeno, kao dio obrambene četvorke, u Nizozemskoj Danijel Pranjića zabija već u pravilu. Zabijao je i ranije, no sada je zabio i nova dva gola i ukupno je na učinku od 10 komada. Odigrao je deset utakmica, što znači da u prvenstvu zabija gol po utakmici u prosjeku... Ispred njega na ljestvici strijelaca su samo Mounir El Hamdaoui iz AZ Alkmaara, a jedan gol više od Pranjića zabio je Matthew Amoah iz NAC Brede, koji je odigrao i jednu utakmicu više.
I ako je ovo sezona Danijela Pranjića onda su iza nas upravo - dani Danijela Pranjića. Nakon što je u srijedu zabio triput u Kupu, samo tri dana kasnije pogodio je još dvaput. Pet komada u tri dana, nije nimalo loš učinak... No svi ti golovi na Pranjićevu kontu nisu slučajno. Naime, u Heerenveenu igra vrlo ofenzivno - najčešće na lijevoj strani veznog reda, a protiv Utrechta je zaigrao i na krajnje lijevoj poziciji u napadačkome trojcu.
Gosti iz Utrechta poveli su u 6. minuti utakmice preko Boussabouna, a Pranjić je izjednačnio samo dvije minute kasnije. Beerens je zabio za 2-1 Heerenveena u 41. minuti, no početkom sudačke nadoknade prvoga dijela Cornelisse je opet izjednačio. Ali ni ovoga puta Pranjić im nije dozvolio da dugo slave. Samo koji trenutak kasnije postavio je konačnih 3-2.
Iako je Heerenveenov igrač Popov isključen u 50. minuti, domaćin je uspio sačuvati prednost.