Komentari 28

Bašić srušio Dansku; Gračan: Šunjić je karakteran, bit će OK

8

Hrvatska reprezentacija do 21 godine četiri dana uoči početka Europskog prvenstva u Italiji i San Marinu u prijateljskoj je utakmici s 1-0 pobijedila vršnjake iz Danske. Gol odluke u zadnjoj minuti postigao je Toma Bašić

Nenad Gračan i njegovi suradnici u U-21 reprezentaciji Hrvatske mogu imati razloga za zadovoljstvo nakon generalke u Puli protiv U-21 reprezentacije Danske.

Pobijedila je Hrvatska s 1-0 golom džokera s klupe, Tome Bašića (22) koji je zabio nakon krasnog prodora u zadnjoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Hrvatska je od početka utakmice bila bolji takmac, pokazala više, pogotovo do 60 minute kada su na terenu bile najjače postave obje selekcije.

Mogli su 'mini-vatreni' sve i ranije riješiti, ali dobre prilike propustio je brzonogi Marin Jakoliš. Od danskih prilika treba izdvojiti volej Billinga koji je zatresao prečku nakon kornera, ali ukupni dojam ipak je pozitivan.

'Šunjić će biti dobro'

Jedino negativno je ozljeda Ivana Šunjića koji je u 42. morao izaći s terena zbog divljačkog starta danskog igrača.

- Vjerujem da će sve biti uredu sa Šunjićem. Osjetio je bol u zglobu koji ga već duže muči. S obzirom koliko je karakteran Šunja mislim da će ubrzo biti na raspolaganju - rekao je smireno izbornik Nenad Gračan.

- Dečki su zadovoljni, nije bilo problema s ozljedama na treninzima. Ostalo je još nekoliko taktičkih treninga i detalja - pojasnio je Gračan pa pohvalio atmosferu:

- Sve je sjajno. Nit vodilja nam je A reprezentacija i ono što su oni imali u Rusiji. Očekujemo da atmosfera bude sjajna i kad se priključe igrači koji su bili u seniorskoj reprezentaciji (Halilović, Brekalo nap.a.) - rekao je Gračan.

- Kod Vlašića je situacija takva da je to takva želja i takav motiv da bi taj dečko trebao biti primjer svima. Kako se samo vratio nakon onakve ozljede. Tako se treba boriti za našu reprezentaciju - nahvalio je hrvatskog ofenzivca izbornik.