Komentari 222

Tko je ugasio svjetlo? Gorica utrpala Hajduku tri komada

5

Nogometaši Gorice potopili su Hajduk 3-0 i primaknuli im se na samo bod zaostatka u borbi za Europu. Goričani su furiozno ušli u utakmicu i golovima Miye i Zwolinskog došli do velike pobjede...

Nogometaši Gorice i po drugi su put ove godine slavili su u susretima s Hajdukom, kojeg su pobijedili i u 4. kolu na Poljudu sa 2-0, dok su preostala dva prvenstvena susreta završila bez pobjednika.

Ovom pobjedom Gorica sa 49 bodova zauzima peto mjesto sa samo bodom manje od Hajduka i trećeplasiranog Osijeka koji u 19 sati u Gradskom vrtu dočekuje Dinamo.

Pobjednik dvoboja mogao je biti riješen već u prvih 15 minuta tijekom kojih su domaćini stvorili tri velike prilike za gol od kojih je onu u 11. minuti iskoristio Miya i doveo domaće u vodstvo.

Do kraja poluvremena Hajduk je imao terensku inicijativu ali nije stvorio niti jednu izrazitu prigodu za postizanje gola. U sučevoj nadoknadi Tudor u šesnaestercu neoprezno ruši Lovrića, a najstrožu kaznu u vodstvo domaćih od 2-0 pretvara Poljak Zwolinski.

U prvoj akciji u drugom poluvremenu Miya koristi zbunjenost u obrani gostiju i iz blizine u 47. minuti postiže svoj drugi gol kojim je potvrdio zasluženu pobjedu Gorice.

Hajduk je i drugom dijelu utakmice imao više loptu u svom posjedu, ali su domaćini iz kontranapada  stvorili nekoliko izglednih prilika iz kojih su mogli "majstorima s mora" nanijeti i uvjerljiviji poraz.

Najbliže pogotku gosti su bili u 62. minuti kada je oštar udarac Stanka Jurića sa udaljenosti od 20-ak metara zaustavila stativa.

Do kraja utakmice Hajduk je imao posjed no nisu uspjeli stvoriti ništa konkretno i Gorica je stigla do jako bitne pobjede u bitci za Europu...