Zadrani pali u Valenciji, u Torino ipak putuje Pamesa

1

Košarkaši Zadra nisu uspjeli sačuvati prednost od pet poena koju su stekli u Jazinama, izgubili su 93-70 i završili svoj ovosezonski europski put

Pet razlike je idealna prednost. Da smo ovdje doputovali s plus deset, igrači bi se previše opustili, rekao je trener Zadra Aco Petrović u najavi uzvratne utakmice osmine finala Ulebova kupa. No pobjeda 74-69 ipak se nije pokazala idealnom. Daleko od toga... Španjolci su pobijedili 23 razlike (93-70) i plasirali se na "Final Eight", koji će se igrati u talijanskom Torinu.
Niti u jednom trenutku Zadar nije vodio u Valenciji. Od samoga starta Pamesa se nametnula i diktirala ritam utakmice. Zadrani obrambeno nisu bili pravi i Španjolci su neumorno 'trpali' sa svih pozicija. Nakon prve četvrtine imali su sedam razlike, što su Zadrani u sljedećih deset minuta uspjeli ublažiti. Iako je bilo i 41-26, na odmor je Acina momčad otišla sa samo četiri gola zaostatka (47-43).
Nažalost, nastavak je bio u znaku samo jedne momčadi - Pamese. Tricom srpskog centra Dejana Milojevića Pamesa je u 27. minuti povela 62-46 i povratka više nije bilo. Razlika je u nastavku samo rasla, u jednom trenutku domaćin je imao i 26 koševa viška. To je i ostala najviša razlika, jednako kao što je i Zadar ostao u osmini finala. Korak do završnice, ali i ovo je lijep doseg.
Ruben Douglas ubacio je 29 koševa za 33 minute i bio neriješiva enigma za obranu Zadra. Juby Johnson je predvodio Zadar s 20 poena, ali 15 je zabio već u prvom poluvremenu. Samo poen manje u prvih je 20 minuta skupio Cory Brewer, a u nastavku je dodao još samo tri i završio sa 17. Njih su dvojica jedini igrači Zadra koji su ubacili dvoznamenkasti broj koševa, sljedeći na listi je Gečevski s osam. Nije se proslavio ni naš Stanko Barać, koji je odigrao deset minuta za Pamesa i za to vrijeme zabio dva poena i ulovio dva skoka.