Komentari 11

Zadrani su iznenadili Cedevitu, Cibona izgubila nakon drame

1

Košarkaši Zadra nanijeli su Cedeviti četvrti uzastopni poraz, i to u Zagrebu, rezultatom 81-88. Cibona je kod MZT-a ispustila pobjedu šutom Joksimovića (69-68)

Cedevitinu rezultatsku krizu iskoristio je i Zadar. Izabranici Ante Nazora pobijedili su Mršićeve u Domu sportova rezultatom 88-81, što je četvrti uzastopni poraz za Zagrepčane u svim natjecanjima, a druga pobjeda u nizu momčadi s Višnjika.

Zadar je nakon startne serije domaćina 7-2 nanizao devet uzastopnih poena te, nakon +3 poslije prve četvrtine, na poluvrijeme otišao s 40-33. Gosti su u nastavku imali i 12 koševa prednosti, a utakmicu su završili sa sedam poena viška.

Najbolji kod pobjednika bio je Glenn Cosey s 25 poena, 17 je dodao Ivan Ramljak, a a 14 Boris Barać. Kod Cedevite je najefikasniji bio Jacob Pullen s 24 koša, a dvoznamenkasti su bili još James White (18) te Fran Pilepić (11).

Cibona je imala napad za pobjedu 3,5 sekunde prije kraja gostovanja kod MZT-a, ali Nebojša Joksimović promašio je šut za tricu pa je MZT pobijedio 69-68 u utakmici u kojoj su izjednačene bila prva i posljednja četvrtina, domaćin dominirao u drugoj, a gost u trećoj.

Ante Žižić s 18 poena bio je najbolji kod cibosa, a 16 je u debiju za Zagrepčane zabio James Florence. Kod Makedonaca je Đorđe Drenovac ubacio najviše, 18.