Zadrani u Pioniru izgubili tek nakon produžetka

1

Partizan je imao i 18 razlike u trećoj četvrtini, ali Zadar se vratio, izborio produžetak, da bi naposljetku doživio prvi poraz sezone (83-80)

Gotovo tri godine traje serija nepobjedivosti Partizana u Hali Pionir u NLB ligi. Niz je bio na ozbiljnoj kušnji protiv hrvatskog prvaka, ali je ostao netaknut.
Beograđani su serijom 13-0 pobjegli na 20-9, ostavivši Zadrane šest minuta bez koša. Prednost "crno-belih" rasla je do 52-34 u 24. minuti, ali raspucali su se Dejan Ivanov i Malik Dixon i potpuno preokrenuli rezultat. Baš je Dixon iz slobodnih bacanja donio Zadru prvo vodstvo nakon prve četvrtine, i to samo 40 sekundi prije kraja (70-68). No iz "slobodnjaka" je poravnao Lasme, Gečevskom su dosudili zadnje polje, a Lasme nije sa sirenom pogodio za pobjedu i otišlo se u produžetak. Dixon je preuzeo gotovo svu odgovornost, zabio i za vodstvo 80-78, ali i promašio isforsiranu tricu za pobjedu sedam sekundi prije kraja. Tepić je pogodio oba bacanja za 83-80, a Zadrani nisu uspjeli ni šutnuti u posljednjem napadu.
Partizan je tako u 4. kolu došao i do četvrte pobjede, a Zadrani su doživjeli prvi poraz. Najefikasniji u momčadi Ace Petrovića bio je Malik Dixon s 23 poena, Gečevski je dodao 19, Stipčević 16, a Ivanov 14 poena. Beograđane je predvodio Tepić s 20 poena, osam skokova i četiri asistencije.