Komentari 8

Zagreb ispunio Arenu i izgubio: PSG bez Karabatića i najvećih zvijezda utišao 10.000 navijača

9

Gosti su došli bez oba Karabatića, Syprzaka, Krištopansa, neočekivano i Prandija. Nije ispalo previše i za njih, poklon-bon Zagreb nije iskoristio kad se već ponudio. Šteta...

Ništa od nove senzacije PPD Zagreba u Ligi prvaka. Paris Saint-Germain odnio je bodove iz pune Arene (33-30). Šteta, jer pozornica je bila rukometna prvi put u zadnjih šest godina s gotovo 10.000 navijača, a prepolovljeni gosti prilika za neočekivan bonus. Osminu finala zagrebaši će morati osigurati protiv sebi ravnijih.

Dugo već nismo vidjeli takve prizore u Areni, a da nisu koncerti. I sat i pol uoči utakmice već s redovima ispred. Cijeli donji prsten (gornji je zatvoren) bio je ispunjen jer PSG sam po sebi bio je pozivnica, a dobru su zagrebaši ispisali još prije SP-a s pobjedama nad Veszpremom i u Plocku. Publiku samo treba zagrijati.

Susret EHF Lige prvaka izme?u PPD Zagreba i PSG-a

No, svi koji su došli vidjeti Nikolu Karabatića i druge zvijezde, nisu ih vidjeli. Dok se Zagreb kompletirao s Čupićem i Srnom, gosti su došli bez oba Karabatića, Syprzaka, Krištopansa, neočekivano i Prandija. Nije ispalo previše i za njih, poklon-bon Zagreb nije iskoristio kad se već ponudio.

Počelo je minutom šutnje za Ćiru Blaževića i žrtve potresa u Turskoj i Siriji. Zagreb je odmah poletio, Dibirov kao prvi iz bloka. Prihvatili su zagrebaši PSG-ovu jurnjavu iako to nisu namjeravali, ali kad su gosti častili loptama više od očekivanog, jer su Gibelinu bježale iz ruke, Zagreb se naplatio kontrama Dibirova, Klarice i Kavčiča. Zašto ne. Raul Gonzalez nakon 11 minuta izgubio je strpljenje sa svojima i pozvao time-out (8-6).

Prije početka utakmice između PPD Zagreba i PSG-a održana je minuta šutnje

Onaj senzacionalni Šveđanin Palicka obranio je prvu loptu - kontru Grahovcu - tek u 18. minuti. Propustio je tada Zagreb priliku za tri razlike, još jednu poslije, pa je Palicka počeo hvatati temperaturu, a gosti zaostatak (12-12).

Najviše je problema Zagreb imao s ljevorukim Mađarom Matheom, koji je jedini mogao zabiti izvana, dok mu se nije priključio i omaleni Nizozemac Steins koji je uključio turbo malo kasnije od planiranog. Dodić se previše zabijao u sredinu, Zagreb ostao bez šuta izvana i francuski prvak te je probleme domaćina pretvorio u 17-14 na poluvremenu.

Veselin Vujović na susretu EHF Lige prvaka između PPD Zagreba i PSG-a Susret EHF Lige prvaka između PPD Zagreba i PSG-a

Slavić nije dugo ništa obranio, Panjtar je otvorio drugo, ali Zagreb nastavio tonuti, sve do -5. Goluža je nakon dugo vremena vratio Sirotića jer je Dodić išao iz greške u grešku, Zagreb podigao obranu i u deset minuta prebrisao PSG-ovu prednost (24-24). Arena je pomogla, ni gostima više nije bilo lagano pod kulisom silnih zvižduka, ali španjolsko krilo Sole, što kao desni bek, što kao asistent, što sa sedam metara umirivao je navijače.

PSG je opet na +2, Dodiću na centru ispada lopta iz ruke u noge... Potpuna dekoncentracija. Ntanzi odmah pogađa za 30-27, a Palicka brani Kraljeviću pet minuta prije kraja, Gosti rješavaju utakmicu.