Zagreb pobjedom nad Širokim zadržao šanse za Final Four

1

Na domaćem parketu "mravi" su upisali u 21. kolu NLB lige i 12. pobjedu protiv Širokog 86-80. Luka Žorić bio je najbolji pojedinac u redovima Zagreba s 22 koša

Košarkaši Zagreba upisali su u 21. kolu NLB lige i 12. pobjedu. Na domaćem parketu slavili su "mravi" protiv Širokog 86-80 i tako zadržali teoretske šanse za plasman na Final Four...

Već u prvoj četvrtini Zagreb je stekao deset koševa prednosti (20-10), no gosti su se uspjeli vratiti i u trećoj četvrtini nakratko i povesti. Međutim, "mravi" su početkom posljednje četvrtine serijom 10-1 pobjegli protivniku, te su prednost sačuvali do kraja.

Luka Žorić bio je najbolji pojedinac u redovima Zagreba s 22 koša, 11 skokova i 4 asistencije, dok je Damir Mulaomerović ubacio 15 koševa, uz dva skoka i četiri asistencije.

Dvozmenkasti su još kod pobjedničke momčadi bili Mario Kasun (11 koševa uz 8 skokova) i Krunoslav Simon (10).

Kod gostiju je najbolji bio Vedran Morović s 18 koševa.

NLB liga, 21. kolo:

Zagreb – Široki 86-80

Crvena zvezda – Partizan (19h)

Redoslijed: 1. Krka 14-7, 2. Olimpija 13-8, 3. Budućnost 13-8, 4. Partizan 13-7 (-1), 5. Zagreb 12-9, 6. Cedevita 11-10, 7. Radnički 11-10, 8. Igokea 10-11, 9. Hemofarm 10-11, 10. Nymburk 9-12, 11. Cibona 9-12, 12. Široki 9-12, 13. Zadar 6-15, 14. Crvena zvezda 6-14 (-1)