Komentari 3

Zagreb slavio kod Metalurga i izbio na 2. mjesto SEHA lige...

1

Nakon nepotpunog 5. kola vodeća momčad SEHA lige je europski prvak Vardar s maksimalnih 12 bodova. PPD Zagreb je drugi sa dva boda manje i utakmicom više. Nexe je osmi

Rukometaši hrvatskog prvaka PPD Zagreba kao gosti su svladali skopski Metalurg sa 32-26 (13-12) u dvoboju 5. kola SEHA lige te izbili na drugo mjesto.

Momčad pod vodstvom Kasima Kamenice većim je dijelom kontrolirala utakmicu protiv Metalurga, zahvaljujući ubojitom šutu Stipe Mandalinića (8/9), preciznom Zlatku Horvatu sa sedam metara (5/5) te vrataru Matevžu Skoku koji je imao 10 obrana, zaustavivši i tri sedmerca domaćim igračima.

Zagreb je na odmor otišao s minimalnom prednošću 13-12, a u 46. minuti došao do +4 (25-21). No Metalurg je u četiri minute došao na pogodak zaostatka (25-24), ali do izjednačenja Makedonci nisu mogli. Vuglač je s tri pogotka u završnih osam minuta, a sedam ukupno, slomio otpor domaćih.

Najbolji strijelci Zagreba bili su Mandalinić sa osam, Vuglač sa sedam i Horvat sa šest golova. Najučinkovitiji igrač Metalurga bio je Halil Jaganjac sa sedam pogodaka.

U utorak je našićki Nexe uvjerljivo poražen sa 23-35 na gostovanju kod bjeloruskog prvaka Meškova u Brestu.

Nakon nepotpunog 5. kola vodeća momčad SEHA lige je europski prvak Vardar s maksimalnih 12 bodova. PPD Zagreb je drugi sa dva boda manje i utakmicom više. Po devet bodova imaju trećeplasirani Tatran Prešov i Meškov Brest. Nexe je na osmom mjestu sa četiri boda, jednim više od pretposljednje Vojvodine i posljednjeg Dinama iz Pančeva.