Zagreb 'zamrznut' na -20 na gostovanju kod Heliosa

1

Košarkaši iz Trnskog izgubili su 90-70 u gostima kod slovenske momčadi. Zagreb CO je odlično počeo, ali već do poluvremena je ušao u minus

Kada je u 3. minuti semafor pokazao 8-2, činilo se da će u ovoj utakmici dominirati gosti. No prerano smo se poveselili, uskoro je Heliosova serija 10-0 odvela Zagreba od +5 do -5 i već je tada sve u ovoj utakmici otišlo na krivu strane. Barem ako pitate navijače i prijatelje Zagreba...
Do kraja poluvremena Helios je otišao u na devet koševa viška, a tijekom treće četvrtine dvaput je slovenska momčad imala i 11 koševa prednosti. Kako se bližio kraj utakmice, razlika je samo rasla. Najveća je bila +21 (88-67 u 38. minuti), a završilo je na 'okruglih' dvadeset razlike.
Petar Babić i Ante Tomić bili su najbolji Pavličevićevi ljudi u ovom porazu. Obojica su zabila po 21 koš, čemu je Tomić dodao i 11 skokova. No nisu imali pravu podršku suigrača. Jakov Vladović nekako je još i pokušavao (11 koševa), no bio je jedini. Luka Drezga je za 20 minuta samo dvaput pucao i na kraju ostao bez koša, Dundović i Simon su, unatoč solidnoj minutaži, ostali na po sedam koševa... Helios su do pobjede vodili Amerikanci Nicholas Jacobson, sa 29 koševa za 28 minuta igre, i Alvin Snow, sa 22 koša u 22 minute.
Heliosu iz Domžala ovo je prva pobjeda u šest utakmica, čime su se izjednačili sa Zagrebom. 'Mravi' su također pobijedili samo jednom u prvih šest utakmica NLB lige.