Komentari 37

Ždrijeb 1/16 finala EL-a: Lako za Chelsea, Lyon će na Spurse

1

Nakon ždrijeba osmine finala Lige prvaka, u Nyonu je održan onaj i za 1/16 i 1/8 finala Europske lige. Branitelj Atletico igra s Rubinom, a Chelsea sa Spartom Prag

U sjeni ždrijeba osmine finala Lige prvaka u švicarskom Nyonu održano je izvlačenje parova za šesnaestinu i osminu finala Europske lige. U 16 utakmica 32 momčadi borit će se 14. i 21. veljače za sljedeću fazu natjecanja, za koje su također već danas izvučeni parovi.

Aktualni branitelj naslova Atletico Madrid prvu utakmicu ugošćuje Rubin Kazan, a još uvijek aktualni europski prvak Chelsea, nakon ispadanja iz Lige prvaka dobro je prošao u ždrijebu izvukavši prašku Spartu.

Ždrijeb je donio nekoliko zanimljivih parova između kojih su i Zenit protiv Liverpoola, Bayer protiv Benfice te Lovrenov Lyon protiv Tottenhama. Dinamo Kijev Ognjena Vukojevića i Nike Kranjčara izvukao je Bordeaux, Kalinićev i Strinićev Dnjipro prvu utakmicu gostuje kod Basela, a Inter Marka Livaje u prvom susretu u Milanu dočekuje Cluj.

Utakmice osmine finala igrat će se 7. i 14. ožujka.