Komentari 20

Zoran Mamić je s Al Ainom na korak od prolaska u Ligi prvaka

1

Al Ain je u 5. kolu skupine D Lige prvaka pobijedio Al Hilal 2-1. Oba je gola za momčad Zorana Mamića zabio Marcus Berg iz penala. Mamićeva momčad je na korak od osmine finala

Marcus Berg bio je junak Al Aina u 5. kolu Lige prvaka u Aziji. Momčad Zorana Mamića kod kuće je pobijedila Al Hilal 2-1 i na korak je od prolaska u osminu finala. Al Ain je nakon četiri remija u skupini napokon došao do prve pobjede.

Al Hilal je poveo u 7. minuti, no Mamićeva je momčad preokrenula rezultat do kraja prvog poluvremena. Oba gola je zabio Marcus Berg. Švedski napadač oba je puta pogodio iz penala. Za Al Ain su inače u prvome poluvremenu svirana čak tri penala. Prvi je promašio Abdulrahman. Tri su penala svirana u razmaku od samo 19 minuta.

Al Ain je nakon pet odigranih kola na 2. mjestu skupine D sa sedam bodova. Prvi je iranski Esteghlal s devet bodova, a treći je Al Rayyan sa šest bodova. Baš u posljednjem kolu Mamićev Al Ain gostuje kod Al Rayyana u Kataru. Al Ain će za prolazak dalje biti dovoljan i bod. Ta se utakmica igra u ponedjeljak, 16. travnja. Prva je utakmica Al Ain i Al Rayyana završila 1-1.

Mamić radi sjajan posao u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Njegov je Al Ain na korak od naslova prvaka. Tri kola prije kraja ima četiri boda prednosti na vrhu. Ako Al Ain osvoji naslov, osigurat će nastup na Svjetskom klupskom prvenstvu u prosincu. Također, Zoran Mamić je sa svojom momčadi izborio plasman u četvrtfinale kupa.