Zvonimir Serdarušić pod istragom zbog namještanja

1

Iz Ureda državnog odvjetnika u Kölnu potvrdili su da su protiv Zvonimira 'Noke' Serdarušića pokrenuli istragu pod sumnjom u prevaru

Osim Serdarušića, državno će odvjetništvo preko svojih istražnih organa također procesuirati i sportskog direktora THW Kiela Uwea Schwenkera. Aktualnog menadžera i bivšeg trenera najbolje njemačke momčadi u posljednjih 15 godina sumnjiči se u namještanje rezultata Kielovih utakmica u Ligi prvaka. Prema pisanju njemačkog Spiegela, u pitanju je najmanje desetak utakmica Lige prvaka od 2000. godine naovamo. Dodatne pojedinosti iz tužilaštva nisu željeli otkrivati. Njemački su istražni organi odustali tijekom prošlog tjedna od dokazivanja kolektivne odgovornosti čelništva njemačkog kluba te se sada preusmjerili na individualne istrage. Obojica osumnjičenih opovrgnuli su optužbe. Kiel je, međutim, ovog vikenda Schwenkera poslao na godišnji odmor, što daje određenu simboliku novim informacijama iz Kölna. Pri Njemačkome rukometnom savezu oformili su posebno povjerenstvo koje će ubuduće interno istraživati moguće dojave o namještanju rukometnih utakmica u Njemačkoj. Rođeni Mostarac Serdarušić prošlog je ljeta dobio otkaz baš od Schwenkera nakon što je momčad Kiela uspješno vodio 15 godina i postao jedan od najuspješnijih klupskih trenera u Njemačkoj svih vremena. Imao je sve dogovoreno s Rhein-Neckar Löwenom za preuzimanje momčadi iz Mannheima sljedeće sezone. Povukao se nedavno obrazloživši odluku zdravstvenim problemima.