Komentari 12

Dodig i u osmom pokušaju bez drugog kola Roland Garrosa...

1

Bolji od Ivana Dodiga u prvom kolu Roland Garrosa bioje Radek Stepanek sa 5:7, 6:3, 6:4, 6:1 za dva sata i 43 minute igre. Australka Tomljanović prošla je dalje...

Ivan Dodig ni po osmi put nije uspio proći prvo kolo Roland Garrosa, od čega je šest puta igrao u glavnom dijelu turnira. Bolji je bio Radek Stepanek sa 5:7, 6:3, 6:4, 6:1 za dva sata i 43 minute igre.

A sve se činilo tako dobro na samom početku jer naš tenisač osvojio je prvi set poslije breaka kod 5:5, da bi zatim imao priliku za break i na otvaranju drugog seta. S time je stalo, kao da nije imao snage boriti se protiv starijeg Čeha, 129. na ATP ljestvici. Gubio je servise i samopouzdanje, što je protivnik sjajno iskoristio.

U svakom od preostalih setova čuvao je iskusno svoj servis i tražio prilike za break, koje mu je Dodig i davao. Rezime svega jest pomalo neočekivani poraz jer naš tenisač je u boljoj formi, deset je mjesta ispred na ljestvici i bio je silno motiviran napraviti uspjeh karijere. Nije išlo ni ovaj put.

Ali išlo je Ajli Tomljanović, koja nastupa pod australskom zastavom. Pobijedila je "sunarodnjakinju" Casey Dellacquau 6:2, 6:2 za 63 minute igre. U drugom kolu protivnica će joj biti Njemica Angelique Kerber.