Komentari 34

'Suparnik je bio stvarno velik, ali nije me bilo strah izgubiti...'

1

Cijeli sam meč igrao dobar tenis i uživao u cijeloj priči. Imao sam dobar plan igre, vrlo sam zadovoljan kako sam neke poene rješavao forhendom, kazao je Ćorić...

Nakon pobjede nad Nadalom i Murrayem, ovo je moja treća pobjeda gledajući jačinu suparnika, no posebno draga jer je na Grand Slam turniru i na zemljanoj podlozi, rekao je mladi hrvatski tenisač Borna Ćorić nakon velike pobjede nad Tommyjem Robredom u drugom kolu Roland Garrosa.

Borna je slavio nakon iscrpljujućih tri sata i 52 minute igre i pet setova. Bilo je 7-5, 3-6, 6-2, 4-6, 6-4 za 18-godišnjeg Zagrepčanina koji je postao najmlađi sudionik trećeg kola pariškog Grand Slama još od Marata Safina 1998.

- Suparnik je bio stvarno velik, no cijeli sam meč igrao dobar tenis i uživao u cijeloj priči. Imao sam dobar plan igre, napadao njegov drugi servis, a vrlo sam zadovoljan kako sam neke poene rješavao forhendom - dodao je Borna.

Imao je Ćorić i vrlo teških situacija u meču koje je izvlačio sjajnim servisom, ali i napadom na Španjolčev servis. Robredo je servirao za 5-3 u petom setu, no spasio se Borna i trima osvojenim gemovima u nizu ostvario veliku pobjedu.

- Mislim da je odlučila činjenica da me nije bilo strah izgubiti meč. Kod 3-4 u trećem setu na njegov servis odigrao sam odličan gem. Osjetio sam da je i on umoran i da teško drži visok ritam

Sljedeći Ćorićev protivnik je 37. tenisač svijeta, Amerikanac Jack Sock, koji je na startu turnira šokirao Bugarina Grigora Dimitrova, a potom se u četiri seta uspješno obračunao i sa Španjolcem Pablom Carreñom Bustom 6-7(2), 7-6(4), 6-1, 7-6(4). Borna i Sock dosad se nisu susretali.

- Nikad ga nisam gledao, no znam da ima odličan servis. Uostalom, dobio je Dimitrova što nešto govori. U svakom slučaju, imam veliku priliku za prolazak dalje i pokušat ću je iskoristiti - zaključio je Ćorić.