Komentari 163

'Kaubojske' rezerve pregazile Iran i osigurale nam 1/8 finala

14

Uvjerljivom izvedbom u drugom poluvremenu, u kojem je zabila 22, a primila samo devet golova, Hrvatska je svladala Iran 41-22 u trećem kolu rukometnog SP-a...

Ako je Slavko Goluža imao razloga sumnjati u mogućnosti rezervnih igrača pred ključne tekme katarskog SP-a, nakon duela protiv Irana više nema. Sjajno odrađene role Zlatka Horvata s 12 golova i Filipa Ivića koji je imao čak 19 obrana omogućile su Hrvatskoj laganu pobjedu nad Irancima 41-22 i osigurale prolazak u osminu finala.

Drugo poluvrijeme "kauboja" bilo je kao iz rukometnih udžbenika; zabili smo 22, a primili samo devet golova, no uvod u dominaciju Hrvatske nije bio najsjajniji, posebice petipolminutna "crna rupa" krajem prvog poluvremena, kao i početak drugog.

Sporiji početak pa Štrlekova serija za odvajanje

Iranci se nisu previše uplašili renomiranog protivnika i u prvih nekoliko minuta držali su egal, sve dok Manuel Štrlek nije istrčao tri kontre u nizu i odvojio nas na 5-2, a nakon prvog Horvatova gola u praznu mrežu iranski izbornik Borut Maček morao je zvati time-out.

Nervoza i petipolminutna "crna rupa" bez gola

Kombinirana Hrvatska s Ivićem, Sliškovićem i Horvatom u startnoj sedmorci lagano je dizala prednost do sredine prvog dijela do najvećih "+9", a onda se nervoza uvukla u naše redove između 22. i 28. minute kada nismo zabili ni gola. Igor Karačić vratio nas je na pravi kolosijek i prednost 19-13.

Približavanje Irana pa uragan rezervi

No ono što je bilo dobro loše u igri Hrvatske u prvom dijelu ponovno se pojavilo početkom nastavka. Heydarpour je u 37. istrčao kontru i zabio za 20-17, pa je Goluža morao zvati minutu odmora i vratiti na teren najjače adute Duvnjaka i Kopljara. Pokazalo se to pravim potezom pa je nakon samo pet minuta prednost opet otišla na "+6", a dvojac se vratio na klupu.

Utakmica je tu, pokazalo se, bila odlučena, pa su do kraja rezerve zauzele svjetla pozornice dvorane Duhail i donosile nam sve bolju gol-razliku. Prve golove na SP-u postigli su Luka Stepančić, Željko Musa i Jakov Gojun, a Horvat je dodao još četiri gola za konačnih 12 na svom kontu.

Osim Horvata, posebnu pohvalu zaslužuje Filip Ivić koji je besprijekorno zamijenio Mirka Alilovića i obranio čak 19 lopti. Karačić i Slišković zabili su po pet, a jedini podatak koji može zabrinuti Golužu jest 15 izgubljenih lopti, od čega deset u prvih, klimavih 30 minuta.

Protiv Makedonije za prvo mjesto

S tri čiste pobjede i gol-razlikom +24 Hrvatska je na čelu skupine B ispred Makedonije koja je svladala BiH 25-22 i također osigurala osminu finala, pa će sljedeća utakmica upravo protiv Lazarova i društva vjerojatno dati odgovor koja će momčad na kraju biti broj 1 u skupini. Utakmica se igra u srijedu u 17 sati.

SP u Kataru, skupina B, 3. kolo

• Hrvatska - Iran 41-22 (13-9)
  • HRVATSKA: Alilović, Ivić (18 obrana), Duvnjak 2, Stepančić 3, Kopljar 2, Vori , Gojun 1, Horvat 12, Karačić 5, Bičanić, Štrlek 3, Čupić, Musa 2, Ninčević 4, Slišković 5, Brozović 1
  • IRAN: Heidari (3 obrane), Barkhordari (5 obrana), Heydarpour 2, Rajabi, Masaeli 2, S. Esteki 6, Mousavi 1, Bijari 2, A. Esteki 2, Karamian, Abouei 1, Kazemi 1, Nadri 1, Sadeghi 1, Kiani 2, Sekenari 1