Komentari 261

Hrvatska pobijedila Njemačku i izborila kvalifikacije za OI '16.

9

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Njemačku 28-23 u prvoj utakmici razigravanja od 5. do 8. mjesta. Štrlek je zabio osam, a Alilović imao 12 obrana

Nakon šokantnog poraza od Poljske u četvrtfinalu hrvatski rukometaši nisu pokleknuli duhom i u sjajnom izdanju svladali su Njemačku 28-23 te tako izborili kvalifikacije za plasman na Olimpijske igre. Pred 'kaubojima' je još jedna utakmica i to protiv Danske ili Slovenije koja će odlučiti jesmo li peti ili šesti na Svjetskom prvenstvu u Kataru, ali i to hoćemo li biti domaćini u tim kvalifikacijama.

No, nije sve bilo bajno od samog početka utakmice. Naši su se rukometaši brzo našli u zaostatku od dva gola i mučili se u napadu. Tako je bilo sve do 11. minute kada je Slavko Goluža pozvao minutu odmora, nakon koje su naši igrači izašli u potpuno drugom izdanju

Loših uvodnih 10 minuta

Za tri smo minute izjednačili, a za pet Luka Stepančić se uzdigao 'nebu pod oblake' i odveo Hrvatsku na plus dva. U 22. Čupić iz kontre diže na plus tri, no na poluvrijeme ipak odlazimo sa 'samo' plus dva.

Pokušali su Nijemci pritiskom na samom početku drugog dijela, no naši su se othrvali i zadržali prednost. 'Proradio' je i Manuel Štrlek koji prvo u 49. diže na plus četiri, a dvije minute kasnije Slišković je izborio sedmerac, a Čupić je zabio za plus pet

Alilović konačno pravi

Odlični Mirko Alilović je imao 12 obrana do kraja i zadržao nas na plus pet, a lijepo je bilo vidjeti i naše rukometaše kako se istinski vesele pobjedi koja mnogima 'ništa ne znači'. Do pobjede su nas vodili Manuel Štrlek s osam golova, Ivan Čupić s pet te njegov imenjak Slišković četiri gola.

Utakmica za peto mjesto zakazana je za subotu u 17:15 sati i bilo bi lijepo da pobijedimo i budemo domaćini u tim kvalifikacijama.