Komentari 49

Tricaška Hrvatska pobijedila je Njemačku i u Bremenu: "+17"

1

Efikasnom igrom u napadu i s 13 ubačenih trica hrvatska košarkaška reprezentacija uvjerljivo je svladala Njemačku u Bremenu u novoj pripremnoj utakmici. Bilo je 80-63

Tri dana nakon što je u produžecima svladala Njemačku u zagrebačkoj Areni, hrvatska košarkaška reprezentacija ubilježila je još jednu pobjedu protiv istog protivnika u Bremenu u sklopu priprema za EuroBasket. Perasovićevi su do pobjede ovaj put došli na uvjerljiv način, bilo je 80-63.

Početak utakmice nije dao naslutiti da će Hrvatska tako dominantno doći do pobjede. Nijemci su, naime, poveli 5-0, potom i 16-9, ali bio je to okidač za "kockaste" koji su se tricama vratili na "-1" na kraju prve četvrtine. Sva snaga hrvatskog napada došla je do izražaja u drugoj dionici koju smo dobili 24-11.

Nijemci su uhvatili ritam u trećoj četvrtini i došli na 47-37, ali novom serijom trica Stipčevića i Hezonje odvojili smo se na 58-41 i prednost mirno sačuvali u zadnjih deset minuta.

Najbolji u hrvatskim redovima bio je Luka Žorić sa 16 koševa u samo 12 minuta na parketu. Damjan Rudež i Kruno Simon dodali su po 11. Kod Nijemaca se istaknuo Dennis Schröder s 19 poena, Zipser je zabio osam, a Dirk Nowitzki i Giffey po sedam.

Njemačka – Hrvatska 63-80 (16-15, 11-24, 14-19, 22-22)

• Njemačka: Vargas, Lo, Giffey 7, King 4, Schaffartzik 6, Tadda, Pleiß 4, Nowitzki 7, Schröder 19, Zipser 8, Gavel 4, Zirbes 4, Voigtmann
  • Hrvatska: Tomić 4, Rudež 11, Stipčević 8, Bogdanović 3, Šarić 2, Tomas 10, Ukić 3, Simon 11, Lafayette, Šakić, Zubčić 3, Bilan 5, Žorić 16, Hezonja