Ljubičaste podočnjake najbolje prikriva korektor sa žućkastim tonovima, a smeđe s ružičastima. Nanosi se samo na kritične točke, a ne na cijelu dužinu oka
Prava nijansa korektora 'briše' podočnjake, a skriva i prištiće
Korektor prikriva sitne nesavršenosti na licu, no prije korištenja kožu treba pripremiti. Najbolje je napraviti piling koji će ukloniti mrtve stanice kože i lice namazati hidratantnom kremom. Tako će se koža brže obnoviti pa ćete izbjeći grudice od korektora. Ako je koža dehidrirana, korektor će ispuniti sitne bore i počet će se ljuštiti, savjetuje američka vizažistica Laura Dillon.
Pravilno prikrivanje prištića
Probleme s prištićima rješavaju tri vrste korektora. U prvoj fazi prikrivanja najbolji je izbor zeleni korektor. On neutralizira crvenilo, a možete ga nanijeti pomoću kista ili prstiju. Krenite od vanjskog ruba prišta i lagano se primičite prema vrhu, a nakon toga isti postupak ponovite korektorom koji je dvije nijanse svjetliji od vaše puti. Poslije toga nanesite korektor iste nijanse kao što je i vaša put kako biste u potpunosti zakamuflirali bubuljicu.
Kod prikrivanja prištića primer treba izbjegavati. Iako će stvoriti glatku površinu zbog teksture će korektor kliziti pa neće u potpunosti prikriti crvenilo, piše Gal Time.
Podočnjaci
Korektor treba biti kao i vaša boja kože, a nikako ne svjetliji jer će samo privući pažnju na kolutove ispod očiju. Onaj s ružičastim tonovima najbolje prekriva smeđe podočnjake, a žućkasti plave i ljubičaste podočnjake. No treba ga nanijeti samo na mjesto gdje se tamni kolutovi pojavljuju, a ne po cijeloj dužini oka. Unutrašnji kut oka i jagodice su najčešće kritične točke, a dovoljno je na njih nanijeti tek tanki sloj korektora.