Suvlasnik Gyoza Sake Bara preminuo je od zastoja srca u u 52. godini. Antonio Jerković bio je hrvatski avanturist, chef, fotograf i novinar koji je karijeru započeo u svom rodnom gradu na radiju Metković
Preminuo je Antonio Jerković, hrvatski novinar i avanturist
Antonio Jerković preminuo je od zastoja srca, kako piše Jutarnji list. Imao je 51 godinu, a bio je suvlasnik i chef u popularnom zagrebačkom Gyoza Sake Baru.
Ovaj hrvatski avanturist, fotograf i novinar živio je ispunjenim životom, a smirio se kada je sa Shinom Ayukawom otvorio bar, koji je ubrzo postao poznat kao 'najjapanskije' mjesto u gradu.
Jerković je bio veliki zaljubljenik u japansku kulturu i dio toga htio je prenijeti i u Zagreb.
- Japanska gastronomija ima puno za ponuditi, pogotovo ljudima koji nisu upoznati s njom. Otvaranjem Gyoza Sake Bara cilj nam je bio pokazati Japan kroz hranu i njegovu kulturu. Služimo klasičnu japansku hranu, ali s lokalnim specijalitetima poput taco riže i sličnih jela s rižom, poput curryja. Ove godine smo uveli i neke novitete, a među novim jelima je i Ramen, Teriyaki, te je proširena ponuda vegetarijanskih jela. A i ljubitelji japanskih pića, sakea, shochua, japanske verzije whiskeya ili ruma također će doći na svoje - rekao je za 24sata u nedavnom intervjuu Jerković, te otkrio zašto je Gyoza toliko privlačna turistima, ali i domaćima.
Naime, u Japanu postoje mjesta poput konoba kod nas i zovu se izakaya, te je to mjesto u kojem se Japanci opuštaju, neformalno druže, popiju piće. Osjeća se prisniji kontakt s gostima, a oni se i međusobno druže, nije uštogljeno...
- U Gyoza Sake Baru, slijedimo tradiciju jednostavnih zalogajnica na koje možete naletjeti u poslovnim zonama Tokija. Mjesto gdje poslovnjaci svrate nakon napornog dana, na čavrljanje, nekoliko piva i porciju gyoze. U pripremi, osnovni su sastojci hrvatski, ali svi ostali začini, poput sojina umaka, ne samo da su japanski brendovi, već su proizvedeni isključivo za japansko tržište. Svaki je komad ručno rađen, uključujući i tijesto - odlučili smo se za teži put, iako naša trgovina uvozi već gotovo tijesto, ali vjerujemo da je ručno, po tradicionalnoj recepturi, rađena Gyoza ipak doživljaj za sebe - rekao nam je tada Jerković.