Obavijesti

News

Komentari 19

'Birači s ovom Vladom znaju na čemu su'. Točno, i zato je došlo vrijeme da se tu Vladu smijeni

'Birači s ovom Vladom znaju na čemu su'. Točno, i zato je došlo vrijeme da se tu Vladu smijeni

"Birači s aktualnom Vladom znaju na čemu su", poručio je jučer premijer Andrej Plenković, pozivajući se na svoja "postignuća i stečevinu". A u tu stečevinu spadaju skandali i afere, smijenjeni ministri, korupcija i kriminal.

Bolje vrag kojeg poznajemo, nego vrag kojeg ne poznajemo.

"Birači s aktualnom Vladom znaju na čemu su", poručio je jučer premijer Andrej Plenković, pozivajući se na svoja "postignuća i stečevinu".

A u tu "stečevinu" spadaju i afere i skandali, kriminal i korupcija, imovinske kartice i prisvojeni državni stanovi, nestale milijarde iz Ine i "plin za cent", pokorene institucije, eutanaziran parlament i razbijena oporba, prevareni birači i građani u kontejnerima, nasilje i primitivizam...

Ali, eto, s HDZ-om ljudi makar "znaju na čemu su".

Teška optužba

I to ne bi trebala biti afirmativna izjava, oblikovana poput predizbornog slogana, već teška optužba koju Plenković mora pomesti što dublje pod nabrekli tepih.

Upravo zato što građani znaju na čemu su s HDZ-om, trebali bi učiniti sve da se taj i takav HDZ makne s vlasti.

Jer, može li gore od HDZ-a?

Trebaju li ljudi doista, nakon 30-godišnjeg iskustva s HDZ-om u svim bojama i nijansama, biti zadovoljni s vragom kojeg su itekako dobro upoznali, kako ne bi na izborima birali nekog vraga kojega još nisu imali prilike upoznati?

Je li taj vrag doista mračniji, zlokobniji, krvoločniji, okrutniji od HDZ-a?

Gigantske afere

Tri četvrtine hrvatskih građana u anketama ne podržava HDZ, ne podržava ovu Vladu, ne podržava smjer u kojem HDZ vodi državu. Pesimizam višestruko nadmašuje optimizam. Afere i skandali višestruko nadmašuju "gigantska postignuća" Plenkovićeve vlade.

Štoviše, sve one kritike koje je upućivao SDP-ovoj vlasti u dva mandata, u HDZ-ovu mandatu su eskalirale. Poput iseljavanja građana iz Hrvatske, poput stanja u Ini, a primjedbe da su lijeve koalicijske vlade bile nestabilne i klimave, izgledaju smiješno u usporedbi sa činjenicom da je Plenković smijenio petnaestak ministara i opstajao na vlasti zahvaljujući saborskim "žetončićima".

Ali ljudi "znaju na čemu su" s ovom vladom.

Ćorava koka

Pa i kad HDZ-ovi ministri skrivaju svoje milijune, a nabijaju na nos 300 eura duga Sandri Benčić, kad uzimaju državne stanove, a prigovaraju zbog neprijavljene najamnine u imovinskoj kartici, kad se rugaju oporbenjacima zbog činjenice da nemaju nikakve rezultate, kao da ih stranke u oporbi uopće mogu imati.

Kad si na vlasti, s državnom blagajnom nakrcanom inflatornim prihodima, s lovom od Europske unije i projektima koji nadilaze stranačke okvire, nešto se naprosto mora realizirati. I ćorava koka zrno nađe.

Ipak, višegodišnje iskustvo nam govori da je teško nadmašiti HDZ.

Znaju na čemu su

Građani znaju na čemu su kad je HDZ na vlasti: korupcija, kriminal, nepotizam, autokracija, kult vođe, nekompetentnost, bahatost, ubijanje demokracije...

Znaju na čemu su i kad je HDZ u oporbi: šatoraši i stožeraši, splitska Riva i Savska cesta, juriš na Banske dvore, ideološki ratovi, pučistički napadi...

I zato, kad Plenković poručuje građanima da "s aktualnom Vladom znaju na čemu su", zapravo ih motivira da se napokon riješe te Vlade i da pokušaju s nekom novom.

Naprosto ne može biti gora od vraga kojeg znamo. 

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Vidi sve članke ovog autora
Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 19
Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...
UŽAS NA CESTI

Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...

Doktori iz Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru borili su se za njegov život, ali nisu ga uspjeli spasiti....
Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'
IVAN GUTTLER

Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'

U Hrvatskoj su do sada najviše temperature izmjeren u Pločama 42,8 stupnjeva u kolovozu 1981 godine, rekao nam je šef DHMZ-a...
Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'
NI MED CVETJEM NI PRAVICE

Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'

Gradonačelnik je bez komentara. Navodno uopće nije želio nagradu, već sugrađanima samo pokazati kako je njegov vrt lijep. Karmela Vukov-Colić kaže da je sve bilo anonimno