Obavijesti

News

Komentari 7

Dekanić se vraća na posao i tvrdi: 'Postupci protiv mene su bili nepotrebno prerigorozni'

Dekanić se vraća na posao i tvrdi: 'Postupci protiv mene su bili nepotrebno prerigorozni'

Nastavljam raditi u korist Vukovarsko-srijemske županije, kroz provedbu započetih i planiranje budućih projekata sa ciljem razvoja naše županije i boljitka života svih njezinih stanovnika, ustvrdio je Dekanić

VIDEO

Vukovarsko-srijemski župan Damir Dekanić obratio se u ponedjeljak javnosti ustvrdivši da su mjere i postupci nad njim bili nepotrebno prerigorozni i najavio podnošenje kaznenih prijava protiv pojedinaca i medijskih kuća koji su objavljivali "izmišljene događaje i okolnosti".

POGLEDAJTE VIDEO

Pokretanje videa...

video vijesti 01:18

S obzirom na vremenski odmak i ono što mi se stavlja na teret, smatram da su provedene mjere i postupci bili nepotrebno prerigorozni, poručio je Dekanić u priopćenju, komentirajući svoj jednomjesečni boravak u istražnom zatvoru, odakle je izašao 14. travnja.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.
Damir Dekanić izašao iz pritvora
Damir Dekanić izašao iz pritvora

"Želim prije svega zahvaliti onom dijelu medija koji su o navedenim događanjima korektno izvještavali te najaviti pokretanje kaznenih prijava protiv pojedinaca i medijskih kuća za u potpunosti izmišljene događaje i okolnosti koje su objavljivali te koji su nedozvoljenim pritiscima htjeli usmjeriti poduzimanje mjera i daljnji tijek postupanja nadležnih tijela", kaže Dekanić.

Nastavljam raditi u korist Vukovarsko-srijemske županije, kroz provedbu započetih i planiranje budućih projekata sa ciljem razvoja naše županije i boljitka života svih njezinih stanovnika, ustvrdio je Dekanić.

Slučaj Dekanić širi krakove: Pokrenut disciplinski postupak protiv još četvero policajca
Slučaj Dekanić širi krakove: Pokrenut disciplinski postupak protiv još četvero policajca

Također napominje kako se na posao u županiju vratio u ponedjeljak, 17. travnja, nastavivši s redovnim radnim aktivnostima vezanima uz dužnost vukovarsko-srijemskog župana, na koju je izabran 2021. godine.

Dekanić i još četvero okrivljenika Uskok tereti za kaznena djela trgovanja utjecajem, zlouporabe položaja i ovlasti te pomaganja u zlouporabi položaja i ovlasti vezano uz prometnu nesreću u kojoj je Dekanić sudjelovao 17. travnja prošle godine u Cerni na županjskom području.

Uskok i policija sumnjiče Dekanića da je 17. travnja 2022. poslije ponoći upravljao županijskim službenim automobilom te je u Cerni pod utjecajem alkohola (1,4 promila) neprilagođenom brzinom od 87,9 kilometara na sat sletio izvan kolnika i udario u prednji kraj automobila 47-godišnjakinje, parkiranog ispred njezine kuće, a zatim i u ogradu kuće.

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.

Komentari 7
VIDEO

VIDEO Milanović: 'Ovo sve je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati'
O MANDATARU, PLENKOVIĆU, USTAVNOM SUDU...

VIDEO Milanović: 'Ovo sve je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati'

Predsjednik Milanović se svojim ponašanjem sam doveo u situaciju da se isključuje od mogućnosti da bude mandatar. Političke stranke koje ga podržavaju toga moraju biti svjesne, poručili su s Ustavnog suda

Tko je u ekipi za pregovore između HDZ-a i DP-a: Plenković stavio čovjeka od povjerenja
LOV NA 76 POTPISA

Tko je u ekipi za pregovore između HDZ-a i DP-a: Plenković stavio čovjeka od povjerenja

Plus+ SDP sada predlaže vladu od godinu dana koja bi okupila cijelu oporbu. HDZ-ove pregovore s DP-om će voditi Medved. Most i Možemo za manjinske vlade, ali jedni sa drugima ne mogu
VIDEO Ustavni sud: Milanović ne može biti mandatar ni premijer čak i ako da ostavku
STOP ZA MILANOVIĆA

VIDEO Ustavni sud: Milanović ne može biti mandatar ni premijer čak i ako da ostavku

Na Ustavnom sudu se raspravljalo o načinu na koji se predsjednik RH Zoran Milanović angažirao u izbornoj kampanji