'Financijski ćemo poduprijeti ljude da se vrate u Hrvatsku' | 24sata
Obavijesti

News

Komentari 250

'Financijski ćemo poduprijeti ljude da se vrate u Hrvatsku'

'Financijski ćemo poduprijeti ljude da se vrate u Hrvatsku'
1

Predsjednik HDZ-a pozvao je članove stranke da na izborima podrže cijeli njegov tim "Odvažno za Hrvatsku", istaknuo važnost jedinstva stranke u kojoj ima mjesta za sve

VIDEO

Predsjednik Vlade i HDZ- a Andrej Plenković najavio je u nedjelju na večer u Splitu financijsku mjeru kako bi se potaknuo povratak naših ljudi iz inozemstva u Hrvatsku.

- Ministarstvo rada priprema novu mjeru -  poticajnu mjeru za povratak naših ljudi koji su privremeno otišli u inozemstvo. Mi ćemo ih financijski poduprijeti da se vrate - rekao je Plenković na predstavljanju svojeg tima "Odvažno za Hrvatsku" na unutarstranačke HDZ-ove izbore u prepunoj dvorani splitskog hotela Radisson blu, što su nazočni pozdravili burnim pljeskom.

SDP je povećao prednost nad HDZ-om, Škorina stranka raste
SDP je povećao prednost nad  HDZ-om, Škorina stranka raste

Burnim pljeskom više je puta prekidan njegov govor te govori kandidata za  zamjenika predsjednika HDZ-a Tome Medveda i četvero kandidat za potpredsjednike stranke, Zdravke Bušić, Ivana Anušića, Branka Bačića i Olega Butković, a koji su u svojim govorim odbacivali primjedbe da je HDZ otišao u lijevo te su isticali uspjeh Vlade pod Plenkovićevim vodstvom.

- Naš šestero smo prijatelji, ali nismo isti, nitko od nas nije nikomu ništa dužan, ne mislimo o svim pitanjima isto. Međutim, ono što nas povezuje jest ista vizija i isti smjer HDZ-a i zajednički program koji sadrži sve ono što je bitno za HDZ - naglasio je Plenković.

Predsjednik HDZ-a pozvao je članove stranke da na izborima podrže cijeli njegov tim "Odvažno za Hrvatsku", istaknuo važnost jedinstva stranke u kojoj ima mjesta za sve, i  za kolege koji su u nekim drugim timovima.

Plenković: Moramo biti oprezni i poduzimati sve nužne mjere
Plenković: Moramo biti oprezni i poduzimati sve nužne mjere

- Ovi unutarstranački izbori trebali bi biti šansa da se natječemo u idejama oko programa  i vizije Hrvatske. Oni ne bi trebali biti prigoda da imamo dojam kako jedni druge kritiziramo gotovo kao da slušam i primamo strelice oporbenih stranaka. To nije smisao unutarstranačkih izbora. Smisao unutarstranačkih izbora je da zadržimo komunikaciju koja je primjerena, koja je u okvirima i nakon koje ćemo moći normalno surađivati - rekao je Plenković.

Istaknuo je kako je važno jedinstvo HDZ-a za predstojeće parlamentarne izbore jer, podsjetio je, kad god je  HDZ jedinstven - to donosi uspjeh,  a kad nije jedinstven - onda  je u problemima.

- Zato je bitno da se okupimo. Za sve ima mjesta i za kolege koji su u nekim drugim timovima  i imaju svoje ideje i ambicije - sve to poštujem - poručio je Plenković.

Zajednica žena HDZ-a: Ženska snaga treba našem društvu
Zajednica žena HDZ-a: Ženska snaga treba našem društvu

Pri tomu je dometnuo da je razlika u tomu što je njegov tim svjestan postignuća Vlade u zadnje četiri godine.   

Odbacio je primjedbe onih stranaka koji spočitavaju HDZ-u nedostatak suverenizma te istaknuo kako je Hrvatska svoje suverenističke ciljeve ostvarila za vrijeme prvoga hrvatskog predsjednika Franje Tuđman te da on i njegov tim slijede Tuđmanovu politiku.  

- Lako je bez odgovornosti ići na niski populizam, podizanje strasti, a nerijetko i na neistine - kazao je Plenković odbacujući kritike upućene HDZ-u glede suverenizma.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.
Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 250

VIDEO

VIDEO Kiša potopila dijelove Zagreba, palo je za cijeli srpanj. Vatrogasci dobili desetke poziva
KRAJ TOPLINSKOG VALA

VIDEO Kiša potopila dijelove Zagreba, palo je za cijeli srpanj. Vatrogasci dobili desetke poziva

Stigla je velika promjena vremena koja donosi osvježenje i kraj toplinskog vala. Na zagrebačkom području noćas je padala obilna kiša, u Dubravi je pod vodom Grižanska. Vatrogasci su imali desetke intervencija zbog poplavljenih podruma i srušenih stabala

Veliko nevrijeme stiglo je u Hrvatsku: 'Pripazite! Mogući su i jači pljuskovi s grmljavinom'
OLUJA U ZAGREBU

Veliko nevrijeme stiglo je u Hrvatsku: 'Pripazite! Mogući su i jači pljuskovi s grmljavinom'

Za Gospićku, Karlovačku, Zagrebačku i Osječku regiju izdano je narančasto upozorenje zbog toplinskog vala dok se u dijelovima očekuje i grmljavinsko nevrijeme
FOTO Šokantan prizor na Braču, pogledajte što turisti nose u kutijama! Sad ih traži i policija
GDJE IM JE PAMET?

FOTO Šokantan prizor na Braču, pogledajte što turisti nose u kutijama! Sad ih traži i policija

Dojavljeno je kako u uvali Trstena muškarac i žena nose periske. Obišli smo područje, ali ih nismo pronašli. Provodi se krim istraživanje i izvidi su u tijeku, kažu u policiji. Periske su zaštićena vrsta