Obavijesti

News

Komentari 214

Korona ušla u bjelovarsku bolnicu, preminula žena (33) razvila simptome na odjelu

Korona ušla u bjelovarsku bolnicu, preminula žena (33) razvila simptome na odjelu

Ravnatelj bjelovarske bolnice nam je potvrdio da su se ženi razvili simptomi na odjelu. Na korona virus su pozitivni i neki liječnici i sestre

I u utorak je broj zaraženih u Hrvatskoj visok. Više od 800 ljudi zaraženo je koronom, a preminulo je njih osmero, među kojima je i žena od 33 godine, navodi Vladina stranica Koronavirus.hr. Pacijentica je preminula u Općoj bolnici Bjelovar.

Žena (33) umrla od korone: 'Bila je i prije teško bolesna'
Žena (33) umrla  od korone: 'Bila je i prije teško bolesna'

Razgovarali smo s dr. Allouchom Alijem, ravnateljem bjelovarske bolnice.

- Radi se o teško bolesnoj osobi s teškim komorbiditetima, dokazanom sepsom i multiplim rezistentnim bakterijama. Bila je u zadnjem boravku u bolnici od 8. listopada. Dan prije je došla sa znakovima sepse pa je kirurški intervenirano. Na odjelu su joj se razvili simptomi koji su upućivali na koronu. Kad je došao njen nalaz 16. listopada, prebačena je na odjel za koronu, u izolaciju - rekao nam je ravnatelj.

Korona virus je, potvrdio nam je, ušao i u bjelovarsku bolnicu.

- Ne znamo izvor infekcije preminule pacijentice. Testirali smo ju kad su se pojavili simptomi. Testirali smo i cijelo osoblje, još nisu stigli kompletni nalazi. Imamo zasad dva pozitivna liječnika, četiri sestre i jednu spremačicu. Dvije pacijentice koje su ležale s njom u sobi su također pozitivne - rekao nam je ravnatelj. 

Naknadno su nam poslali i pismeni odgovor na upit. 

"U Općoj bolnici Bjelovar preminula je ženska osoba u životnoj dobi od 33 godine, pozitivna na test na SARs-CoV-2. Radi se  o preminuloj pacijentici s teškim komorbiditetom s multiplom rezistentnom bakterijom (MRSA) i teškim osteomijelitisom sa znakovima sepse kao komplikacijama dijabetesa - osnovne bolesti kod preminule", glasio je pismeni odgovor Alija Alloucha, ravnatelja bjelovarske bolnice.

Podsjećamo, u ponedjeljak s iz Nacionalnog stožera Civilne zaštite javili su kako je među preminulima i žena rođena 1981. godine koja je od posljedica virusa umrla u KB Dubrava. Ranije se liječila od teških autoimunih bolesti.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 214
ZACRNILO SE NEBO Evo što je stiglo do Zagreba! Počela i tuča
NAGLO POGORŠANJE

ZACRNILO SE NEBO Evo što je stiglo do Zagreba! Počela i tuča

Na Jadranu mjestimice umjeren sjeverozapadni i jugozapadni vjetar te bura...
IGORE, ŠTO JE BILO? Za njega je danas 'bal vampira'. Prabaka i baka su mu spašavale Židove
SJEDI, JEDAN!

IGORE, ŠTO JE BILO? Za njega je danas 'bal vampira'. Prabaka i baka su mu spašavale Židove

Igor Peternel (nekoć SDP, danas DOMiNO) poručio je da će se njegova stranka zalagati da se 22. lipnja ukine kao državni praznik i uspostavi "praznik koji će koji bi išao za tim da se vrednuju komunističke žrtve"