Obavijesti

News

Komentari 0

Netanyahu neće ići na samit o Gazi: 'Ne može zbog praznika'

Netanyahu neće ići na  samit o Gazi: 'Ne može zbog praznika'

Glasnogovornik egipatskog predsjednika ranije je rekao kako se očekuje da će se i palestinski predsjednik Mahmud Abas i Netanyahu pridružiti samitu "kako bi učvrstili sporazum o okončanju rata u Gazi i potvrdili svoju predanost tome" cilju

Izraelski premijer Benjamin Netanyahu neće prisustvovati samitu o okončanju rata u Gazi koji se održava u ponedjeljak, priopćio je njegov ured, nakon što je službeni Kairo ranije najavio njegovo sudjelovanje. 

U objavi Netanyahuova ureda stoji kako ga je američki predsjednik Donald Trump pozvao da sudjeluje na sastanku svjetskih čelnika u Šarm el-Šeiku, ali je odbio "jer se bliži početak židovskoga praznika".

Pogledajte što je u paketu koji je Netanyahu složio za taoce
Pogledajte što je u paketu koji je Netanyahu složio za taoce

"Premijer je zahvalio predsjedniku Trumpu na pozivu i na njegovim naporima da proširi krug mira - mira kroz snagu", stoji u objavi. 

Glasnogovornik egipatskog predsjednika ranije je rekao kako se očekuje da će se i palestinski predsjednik Mahmud Abas i Netanyahu pridružiti samitu "kako bi učvrstili sporazum o okončanju rata u Gazi i potvrdili svoju predanost tome" cilju.

Istaknuo je i da su Trump i Netanyahu telefonski razgovarali s egipatskim predsjednikom Abdelom Fatahom al-Sisijem u ponedjeljak u Izraelu.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 0
Stižu pljuskovi, grmljavina i velike vrućine: Civilna zaštita upozorila na opasno vrijeme
UPALJEN ALARM

Stižu pljuskovi, grmljavina i velike vrućine: Civilna zaštita upozorila na opasno vrijeme

Na snazi su žuta i narančasta upozorenja za više hrvatskih regija. Meteorolozi upozoravaju na moguće jače pljuskove s grmljavinom te vrlo visoke temperature i toplinski val.
JEZIVA NESREĆA U ZAGREBU  BMW X5 odletio u stup nakon sudara: 'Čovjek je visio na autu'
REZALI AUTO DA IZVUKU ŽENU

JEZIVA NESREĆA U ZAGREBU BMW X5 odletio u stup nakon sudara: 'Čovjek je visio na autu'

Vatrogasci su morali rezati krov BMW-a, kako bi spasili ženu iz automobila koji se ogromnom brzinom zabio u stup na Ljubljanskoj aveniji. Do stravične nesreće došlo je oko 1.30 sati