Stručnjak za energetiku Davor Štern komentirao je najavljene mjere Vlade za energetsku krizu te se nada da će iskoristiti instrumente koje imaju
News
Komentari 21
Stručnjak za energetiku Davor Štern komentirao je najavljene mjere Vlade za energetsku krizu te se nada da će iskoristiti instrumente koje imaju
Stručnjak za energetiku Davor Štern komentirao je najavljene mjere Vlade za energetsku krizu te se nada da će iskoristiti instrumente koje imaju.
- Prvenstveno trebaju mjere financijske prirode. Nemaju čarobni štapić osim u obliku izdašne pomoći svima koji će stradati u ovoj situaciji, ali se ne slažem da je prošla era jeftine energije. Ona će se vratiti kad nestanu uzroci koji su doveli do toga. Vjerujem da postoje ljudi u Vladi koji mogu smisliti da se spriječe negativne posljedice po društvo - rekao je Štern za N1.
Dotaknuo se i situacije sa plinarom u Zagrebu gdje bi se troškovi mogli popeti do neslućenih granica te rekao da Plinara to mora podnijeti.
- Moraju podnijeti, nema drugog načina. Plinara je uvijek bio stožerni snabdjevač plina i Zagreb u suradnji s Vladom jednostavno može riješiti taj problem da se građane i poduzetnike zaštiti od enormnog povećanja cijena plina - poručio je te upozorio građane da se moraju pripremiti na hladnu zimu.
- Nijemci predviđaju 5 do 10 hladnih zima. Mislim da bi građani trebali biti spremni da se situacija neće brzo popraviti, da će biti problematična zima, a tu dolazi u pitanje rad političkih stranaka da počnu međusobni dijalog i nađu načine kako to premostiti. Političke razmirice treba staviti pod tepih da se nađe pravedan i korektan izlaz - zaključio je Štern.
Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+