Na portal se također možeš prijaviti i
putem svog Facebook ili Google računa.
ili Prijava Prijavi se
Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata
109 komentara

Styria o Indexu: Sužavanje medijske scene je velik gubitak

Pluralizam medija za nas je presudno jamstvo demokratske zrelosti Hrvatske i adekvatne distribucije svakog oblika moći u našem društvu, poručili su iz Styrije

Žarko Bašić/PIXSELL
Foto: Žarko Bašić/PIXSELL
109 komentara

Ne ulazeći u pitanja problematike poslovanja portala Index.hr, medijski koncern Styria pozdravlja svaki napor s ciljem poslovnog opstanka portala Index.hr, u interesu očuvanja pluralizma i slobode medija kao jednog od temelja demokratskog društva. 

Bez prejudiciranja odluka nadležnih institucija i želje da utječemo na iste, zagovaramo praksu da se svakoj medijskoj kući s poslovnim poteškoćama omogući postupak predstečajne nagodbe, upravo kako bi se omogućio jednaki tretman za sve sudionike industrije, ali prije svega odgovarajući okvir za iznalaženje rješenja koje omogućuje nesmetan nastavak rada i poslovanja. Gubitak bilo kojeg značajnijeg medija i svako "sužavanje" medijske scene, neovisno o platformi i vrsti medija, za nas predstavlja veliki gubitak za industriju, a još više za društvo u kojem živimo. 

Pluralizam medija za nas je presudno jamstvo demokratske zrelosti Hrvatske i adekvatne distribucije svakog oblika moći u našem društvu, osobito moći koja proizlazi iz politike i drugih oblika interesnog djelovanja, priopćili su iz Styrije. 

Možda vas zanima i ovo:
Naši partneri pišu
Message