Obavijesti

News

Komentari 132

Ni eksplozija ih nije pokolebala: U Alepu počelo božićno slavlje

24sata placeholder

PRVI PUT NAKON ČETIRI GODINE: Trubači u kostimima Djeda Mraza, dječji zbor i veliko božićno drvce nasred trga Azizieh unijeli su dašak božićnog veselja u bombama razrušeni grad

Ceremoniju paljenja lampica na božićnom drvcu na trgu Azizieh u Alepu nakratko je prekinula eksplozija, no deseci okupljenih ubrzo su se vratili i nastavili božićnu proslavu na otvorenom. 

Trubači u kostimima Djeda Mraza, dječji zbor i veliko božićno drvce nasred trga unijeli su dašak božićnog veselja u bombama razrušeni grad. Građani Alepa plesali su i pjevali s redovnicama na ulicama. 

Katolici iz Alepa prvi su put nakon četiri godine rata izašli na ulice kako bi uživli u blagdanskom ugođaju u zapadnom dijelu grada koji je sad pod kontrolom vlasti Basshara Al Assada. Sa zgrada koje okružuju trg visjele su zastave Rusije i Sirije kao i fotografije predsjednika. 

Istovremeno, u istočnom dijelu grada u tijeku je bila evakuacija civila i protivnika vlasti pod nadzorom UN-a. 

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 132
Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'
IVAN GUTTLER

Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'

U Hrvatskoj su do sada najviše temperature izmjeren u Pločama 42,8 stupnjeva u kolovozu 1981 godine, rekao nam je šef DHMZ-a...
KO ŽIV KO SKUHAN Pali klimu! Pogledajte što dolazi u nedjelju
TOPLINSKI UDAR

KO ŽIV KO SKUHAN Pali klimu! Pogledajte što dolazi u nedjelju

Danas Hrvatsku očekuje pretežno sunčano i izuzetno vruće vrijeme, s temperaturama koje dosežu i 36°C. Povremeno je moguća umjerena naoblaka i rijetki lokalni pljuskovi u unutrašnjosti Dalmacije
HDZ-ov načelnik vozio pijan pa za 24sata kaže: 'Kada me krenulo 'lovit' išao sam kući...'
DRAMA U TORDINCIMA

HDZ-ov načelnik vozio pijan pa za 24sata kaže: 'Kada me krenulo 'lovit' išao sam kući...'

Vozač je smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva, objavila je policija...