Komentari 236

Barcelonina 'osmica' Córdobi! Ivan Rakitić zabio je i asistirao

7

Nogometaši Barcelone pobijedili su Córdobu čak 8-0 na ligaškom gostovanju, a vodeći gol zabio je Ivan Rakitić krasnim volejem u 42. minuti... Raketa je i asistirao

Nešto više od 41 minutu trebalo je Barceloni da slomi otpor žilave momčadi Córdobe na gostovanju u Andaluziji. A onda je Raketa odlučio reći da je dosta. Hrvatski reprezentativac zabio je krasan gol za vodstvo katalonskog velikana u 35. kolu Primere i započeo put prema najuvjerljivijoj pobjedi Katalonaca u sezoni.

Jadna Córdoba popila je čak osam komada , čime je Barcelona izjednačila svoju najveću gostujuću pobjedu u povijesti Primere. Jednakim rezultatom stradavali su Las Palmas 1959. te Almería 2010.

Lionel Messi majstorski je prebacio zadnju liniju domaćih, Ivan Rakitić lijepo je primirio loptu, a potom volejem zakucao pod prečku i otpočeo golijadu. Peti je to gol sezone hrvatskog reprezentativnog veznjaka u Primeri i prvi još od kraja veljače, kad je zabio Granadi. Prije toga upisao se u strijelce i protiv Seville, još jednom protiv Granade te protiv Levantea.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Luis Suárez pogodio je iz blizine za 2-0 nakon briljantne asistencije Andrésa Inieste . Bilo je to prvo dodavanje za gol španjolskog velemajstora u cijeloj sezoni!

Točno minutu trebalo je Barçi da zabije u drugom poluvremenu. Dani Alves ubacio je s desne strane, a Leo Messi glavom se naklonio za 3-0. Bio je to Argentinčev 50. gol u sezoni, što je postigao već četvrti put zaredom. U 53. minuti već je bilo 4-0, a strijelac je ponovno bio Luis Suárez.

Rakitić je u 65. minuti postao i asistent za peti gol "blaugrane". Ubacio je iz kornera, a Piqué glavom zabio peti ligaški gol u sezoni. Deset minuta prije kraja Messi je iz gužve na petercu zabio i šesti gol Barçe, svoj 40. ligaški gol u sezoni kojim je pretekao Cristiana Ronalda (39).

U 85. minuti Neymar je iz penala postavio 7-0, a Suárez je u 88. minuti postavio hat-trick za nevjerojatnih i konačnih 8-0. Barcelona ponovno ima pet bodova prednosti pred Realom koji od 20 sati gostuje u Sevilli.