Komentari 75

Barci 'skupa' 3 boda: Messi se ozlijedio i izbivat će 2 mjeseca

5

Messi je ozlijedio prednji križni ligament. Na travnjaku ga neće biti 7 ili 8 tjedana. Propustit će skoro 10 utakmica, ali trebao bi se vratiti za El Clasico 22. studenog

Barcelona je u šestom kolu Primere nakon teškog poraza kod Celte, na Nou Campu dočekala novog prvoligaša Las Palmas , a najznačajniji događaj utakmice, važniji čak i od ishoda susreta, dogodio se u trećoj minuti kada se ozlijedio Lionel Messi . Argentinac je u jednoj akciji napravio karakterističan 'nered' u šesneastercu gostiju gdje su ga čak dvojica igrača pokušala srušiti. Leo je ostao na nogama i isprobao udarac, međutim nije to bio težak zadatak za gostujućeg golmana. Ostao je Messi ležati, no nakon pružene pomoći odlučio nastaviti utakmicu. Međutim, kada je u sljedećoj situaciji s loptom isprobao udarac, shvatio je da ne može. U 10. minuti je umjesto njega na teren ušao Munir El Haddadi . Odmah je Messi s Nou Campa prevezen u Creu Blanca bolnicu na pretrage, no već se za vrijeme utakmice vratio na stadion pogledati završnicu susreta. Barcelona je objavila da je ozlijedio prednji križni ligament. Na travnjaku ga neće biti idućih najmanje sedam ili osam tjedana! Propustit će skoro 10 utakmica, ali ako sve bude po planu, trebao bi se vratiti taman za El Clasico 22. studenog.

Što se tiče same utakmice, Luis Enrique je ostavio Iniestu na klupi, a Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu. Iako bez Messija, Barca je brzo povela. Sergi Roberto sjajno je ubacio u 25. minuti u šesnaesterac, a tamo je Luis Suarez sjajno zakucao za 1-0.

Novu priliku imala je Barca u 33. minuti kada je Suarez sjajno pronašao Neymara, ali Brazilac je pucao daleko od lijeve stative. Ipak još bolju šansu nikako neće moći zaboraviti gosti iz 41. minute. Jonathan Viera bio je u dobroj prilici iz šesnaesterca, ali je promašio cijeli gol. Munir je u 54. minuti sjajno asistirao Suarezu nekih osam metara od golmana, a ovaj je s lakoćom pogodio u nebranjeni dio gola.

Antolin Alcaraz je u 66. minuti igrao rukom u svom šesnaestercu, a Neymar je s bijele točke pucao preko gola. Gosti su na kraju uspjeli smanjiti rezultat, Jonathan Viera pucao je po golu u 86. minuti, lopta je promijenila smjer i Marc-Andre ter Stegen morao je 'kapitulirati'. U posljednjih 17 utakmica Barcelona nije poražena na Camp Nou, a u tom je razdoblju zabila 53 gol i primila njih - deset. Statistiku pogledajte OVDJE .