Komentari 227

Hat-trickom Cristiana Ronalda Realu važni bodovi kod Seville

1

Cristiano Ronaldo zabio je hat-trick i na najbolji mogući način odgovorio na izazov Lionela Messija u borbi za naslov najboljeg strijelca Primere. Real je dobio Sevillu

Kad je najteže, pouzdaj se u najboljeg. Cristiano Ronaldo zabio je hat-trick u važnoj pobjedi Real Madrida na gostovanju kod Seville 3-2 kojom su "kraljevi" nastavili mrtvu trku s Barcelonom za naslov španjolskog prvaka. Prvi je to poraz andaluške momčadi na domaćem terenu još od 13. ožujka prošle godine, kad je Betis slavio u prvoj utakmici osmine finale Europske lige.

Čarobni Portugalac zabio je dva gola u manje od dvije minute kojima je usmjerio utakmicu u smjeru gostujućeg sastava. Prvo je u 36. minuti glavom pospremio loptu u mrežu za 1-0 nakon Iscova ubačaja, a već u sljedećem napadu James Rodríguez daje Chicharitu koji prosljeđuje do Ronalda na petercu i već je 2-0.

Andalužane je u život vratio Sergio Ramos nesmotrenim startom nad Aleixom Vidalom u šesnaestercu Reala, nakon kojeg je Carlos Bacca iz penala smanjio zaostatak domaće momčadi.

Drugo poluvrijeme ponudilo je još viši tempo i prilike na obje strane, a presudnim se pokazala akcija u 66. minuti nakon koje je Real poveo 3-1. Gareth Bale ubacio je s desne strane, a Ronaldo na drugoj stativi glavom uz fantastičnu parabolu poslao loptu u suprotni kut gola Seville. Bio mu je to 42. prvenstveni gol u sezoni, dva više od Messija koji je Córdobi zabio dvaput.

Završnica utakmice na Sánchez Pizjuánu bila je vrlo dramatična. Prvo je Vicente Iborra na povratnu loptu Vidala zabio za 3-2 Seville, a potom je u nekoliko navrata bila gužva pred Casillasom, ali su "kraljevi" ipak sačuvali vodstvo i smanjili zaostatak za Barcelonom na vrhu Primere na dva boda.