Komentari 173

Mandžo bez trenera: Simeone je dobio čak 8 utakmica kazne!

5

Diego Simeone dobio je osam utakmica kazne jer je na utakmici Superkupa protiv Reala po glavi potapšao četvrtog suca. Ispričao se, ali španjolski savez bio je strog

Diego Simeone dobio je osam utakmica kazne! Trener aktualnih prvaka dobio je crveni karton u uzvratnoj utakmici Superkupa protiv Real Madrida. U 26. minuti Simeone je prigovarao sucu Davidu Fernandezu i njegovom kolegi uz aut liniju.

U to je vrijeme Atleticov igrač Juanfran bio izvan terena jer mu je u duelu s Coentraom razbijena usnica. Simeone je prosvjedovao, ali nije stao na riječima. Dok je četvrti sudac odlazio od njega, Simeone ga je dvaput "potapšao" rukom po glavi.

Španjolski savez kaznio je trenera Atletica s osam utakmica zbog kršenja pravila u uzvratu Superkupa. Simeone je zbog "tapšanja" suca po glavi dobio četiri utakmice kazne. Dvije je dobio jer se žalio na odluke suca, jednu jer je aplaudirao sucu, a dodatnu utakmicu kazne zbog stajanja na tribini nakon crvenog kartona.

Diego Simeone propustit će četiri utakmice u Primeri (Eibar, Real Madrida, Celta i Almeria), a još četiri utakmice kazne odnose se na Superkup.

- Ispričavam se. Nisam trebao napraviti tu pogrešku. Pretjerao sam tražeći suce da što prije puste Juanfrana natrag u igru - rekao je Simeone odmah nakon utakmice.

Diego "tapšao", Ronaldo divljački udarao

No nije pomoglo. Španjolski savez bio je neumoljiv. Atletico večeras (22.00) otvara Primeru protiv Rayo Vallecana. Bez Diega Simeonea. Zanimljivo, na utakmici na kojoj je isključen Diego Simeone, portugalski napadač Reala, Cristiano Ronaldo opalio je šakom u glavu Diega Godina. Sve to zabilježile su kamere. Nije naknadno kažnjen.