Messijev 3. hat-trick iz četiri utakmice i 402 gola za Barcu | 24sata

Komentari 218

Messijev 3. hat-trick iz četiri utakmice i 402 gola za Barcu

5

Sjajni Argentinac na posljednje je 4 utakmice Barce zabio hat-trick, a nakon 5-1 pobjede protiv Espanyola, stigao i do broja od 402 gola u dresu katalonskog diva

Barcelona je u 14. kolu španjolskog prvenstva pred 76.000 gledatelja na Nou Campu u gradskom derbiju svladala Espanyol s uvjerljivih 5-1 te tako održala korak s vodećim Real Madridom koji joj nakon jučerašnje pobjede nad Elcheom bježi dva boda.

Gosti su poveli već u 13. minuti kada je Sergio Garcia zavarao Piquea, a bilo je to prvi put nakon gola De la Pene 2009. godine da Espanyol zabija na Nou Campu.

Pokušavala je Barcelona brzo odgovoriti, no nije uspijevala. Lionel Messi je prvo iz slobodnog udarca pogodio prečku, što mu je čak sedmi put ove sezone, a onda u 45. minuti uspio i zabiti na dodavanje Xavija za svoj 400. gol u dresu Barcelone.

Asistencija Rakitića

U 50. minuti Neymar je osvojio jednu loptu, dao za Suareza koji šalje dalje do Messija na nekih 20 metara od gola. Argentinac prelazi jednog igrača i puca kraj golmana gostiju za 2-1 'blaugrane te za izjednačenje rekorda Cesara Rodrigueza na listi najboljih strijelaca u povijesti derbija Barce i Espanyola.

Samo tri minute kasnije Ivan Rakitić izveo je korner, a njegova lopta dolazi do Piquea koji glavom pogađa za 3-1 Barce. Pedro u 77. zabija za 4-1, a 'petardu' je u mreži Espanyola 'zapalio' Leo Messi u 81. minuti za svoj treći hat-trick u posljednje četiri utakmice te samostalno preuzima vrh od spomenutog Rodrigueza.

Ivan Rakitić igrao je do 65. minute kada ga je zamijenio Andres Iniesta, a portal Goal donosi vam statistike i usporedbe Messija i Ronalda