Milić i Sušić srušili Istru u Puli za miran zimski san Hajduka

1

Hajduk je u Puli rutinirano pobijedio Istru 2-0. Golove su za goste iz Splita dali bivši igrač Istre Hrvoje Milić te Tino Sven Sušić. Hajduk na pauzu ide s trećeg mjesta

Nogometaši Hajduka mogu mirno na zimski odmor. U posljednjoj utakmici jesenskog dijela prvenstva igrači Damira Burića pobijedili su na gostovanju u Puli Istru 1961 2-0.

Za 'bile' su zabili bivši igrač Istre Hrvoje Milić u 12. nakon sjajnog prodora Tudora te Tino Sven Sušić u 51. minuti poslije šetnje Bencuna kroz kazneni prostor domaće momčadi. Valja napomenuti kako je Burić u utakmicu krenuo bez dva najveća dragulja svoje momčadi Balića i Vlašića.

Hajduk je u Pulu stigao sa sjećanjem na gostovanje kod istog protivnika u srpnju ove godine kada su u trećem kolu HNL-a teško stradali. Tada Pamićeva momčad očitala je pravu lekciju Šoltinim igračima i pobijedila ih 4-1. Uzvratili su im 'bili' pobjedom na Poljudu 3-0, ali gostovanje u Puli sigurno im je ostalo u sjećanju do danas.

No nakon večerašnje utakmice mogu ga slobodno zaboraviti. Bio je Hajduk danas puno bolja momčad i rutinirano privela utakmicu kraju. Nakon drugog gola Hajduk je planski inicijativu prepustio domaćinu i orijentirao se na kontre. Jednu takvu imao je brzonogi Tudor, koji je u 72. minuti krenuo prema Iveši, no golman Istre odlično je istrčao i čisto pokupio loptu.

Do kraja utakmice nije bilo većih prilika i na zimsku pauzu Hajduk odlazi zasluženom pobjedom i trećim mjestom na tablici. Istra je s druge strane bod i utakmicu više iznad opasne zone u kojoj su Osijek i Zagreb.