Splitovci uzeli bod na Kantridi: Rijeka propustila preuzeti vrh | 24sata

Komentari 89

Splitovci uzeli bod na Kantridi: Rijeka propustila preuzeti vrh

5

Split je poveo u 16. minuti iz penala kojeg je realizirao Bilić. Rijeka je izjednačila u 29. minuti preko Benka. U samoj završnici utakmice crveni karton dobio je Križanac

Nogometaši Rijeke, nakon poraza Lokomotive protiv Dinama, imali su priliku doći na vrh ljestvice Prve HNL nakon šest kola. Za to im je trebala pobjeda protiv Splita na Kantridi. Nisu uspjeli, završilo je 1-1.

Već u 10. minuti Sharbini se našao u izglednoj prilici nakon što je prošao dva igrača Splita, ali je njegov udarac iskosa s deset metara otišao pokraj stative.

A onda šok za Riječane. Split je poveo u 16. minuti iz penala kojeg je napravio golman Rijeke Vargić. Precizan za vodstvo gostiju bio je Mate Bilić.

Rijeka je izjednačila u 29. minuti. Boras je nabacio, a Leon Benko je pucao u padu. Činilo se kako je golman Splita Zagorac to obranio, ali lopta je prešla gol-crtu.

Samo sedam minuta kasnije Benko je imao veliku priliku da zabije za potpuni preokret domaćina. Izašao je sam pred Zagorca, ali golman Splita mu je odlično obranio.

I u nastavku utakmice Rijeka je bila puno bolja momčad na terenu, ali drugi gol nisu mogli zabiti. U samoj završnici utakmice gosti su ostali i s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Ivica Križanac, ali promjene rezultata više nije bilo.

Rijeka se bodom izjednačila s Lokomotivom na drugom mjestu s 12 bodova, dok je Split došao do petog boda, ali su ostali na sedmom mjestu.

Za Riječane odmora nema, već u četvrtak igraju prvu utakmicu četvrtog pretkola Europske lige protiv Stuttgarta.