Komentari 108

Trećeligaš je u polufinalu Liga kupa, Chelsea također prošao

2

Engleski kupovi uvijek donesu poneko iznenađenje, a ove je godine hit Sheffield United, koji je u četvrtfinalu s 1-0 pobijedio Southampton, 5. momčad Premiershipa

U Engleskoj su se odigrale dvije utakmice četvrtfinala Liga kupa, a Jose Mourinho i u tom natjecanju želi osvojiti pehar. S 3-1 njegova je momčad pobijedila Derby County u gostima, a golove su zabili Eden Hazard (23'), Filipe Luis (56') i Andre Schürrle (82').

Jedini strijelac za Derby bio je Craig Bryson u 71. minuti, kad je smanjio na 1-2, no samo sedam minuta poslije Jake Buxton dobio je izravni crveni karton i otvorio put Schürrleu da postavi konačni rezultat.

U polufinale je osim Chelseaja prošao i Sheffield United. Trećeligaš je pred 22 tisuće gledatelja na svojem stadionu šokirao Southampton i golom Marka McNultyja pobijedio 1-0

Svecima je to bio peti uzastopni poraz u svim natjecanjima i šesta utakmica bez pobjede, pa će Sheffield s nestrpljenjem čekati ždrijeb nakon preostale dvije utakmice četvrtfinala u srijedu.

U njima igraju AFC Bournemouth i Liverpool te Tottenham Hotspur i Newcastle United.