Komentari 85

Katastrofa: Barcelona nanijela PPD-u najteži poraz u povijesti

1

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb pretrpjeli su težak poraz u uzvratnoj utakmici 1/4 finala Lige prvaka u Barceloni. Katalonci su ih uništili rezultatom 43-21

Ako uđemo u utakmicu s grčem, onda se sigurno nećemo dobro provesti pokraj ovakve Barcelone i doživjet ćemo ozbiljan poraz, rekao je Veselin Vujović uoči uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka u Barceloni, u kojoj je njegov PPD Zagreb imao tešku zadaću nadoknaditi dva gola minusa iz odlične partije u zagrebačkoj Areni.

Njegove su se crne prognoze, na žalost po hrvatskog prvaka, obistinile. Ali ne samo to. Katalonci su nanijeli zagrebašima najteži poraz u povijesti nadmetanja u europskim kupovima, nevjerojatnih "minus 22", 43-21. Ujedno je to i najveći broj golova koji je PPD primio ikad. Katastrofa kakva se ne pamti...

Zagrebaši su držali ritam s Kataloncima tek prve dvije minute, a domaćini su praktički nakon šest minuta otvorili put ka pobjedi vodstvom 5-1. Minutu po minutu prednost Barçe je rasla, do 15. minute na "plus osam", a u 24. minuti i na okruglih "plus 10" (19-9). Na poluvremenu je već bilo "plus 13" i definitivan kraj ikakvih nadanja za goste.

Obrana PPD-a, momčad s najmanjim brojem primljenih golova po utakmici do četvrtfinala, djelovala je potpuno mlako i bez agresije, što je omogućilo Karabatiću, Lazarovu i društvu da lakoćom zabijaju golove. U nastavku se Zagreb u potpunosti predao od dostizanja kakvog-takvog prihvatljivog poraza te je u potpunosti potonuo do "minus 22".

Kod raspucanih domaćina najefikasniji je bio Lazarov s devet golova, Karabatić je dodao sedam, a Tomás šest. Rezervni golman Pérez de Vargas skupio je 13 obrana. Kod zagrebaša najbolji u porazu Obranović s četiri gola, a Kovačević, Raković i Horvat zabili su po tri. Stevanović je obranio sedam lopti, a Ivić tri.