Komentari 69

Adam zabio sa svoje polovice, Chelsea slavio, Atleti rutinski

2

Čudesan gol postigao je Charlie Adam u porazu Stoke Cityja kod Chelseaja (2-1). Pogodio je sa svoje polovice... Mandžo je igrao do 62. minute u pobjedi Atlética

Nogometni potez dana u Europi svakako je eurogol Charlieja Adama u porazu Stoke Cityja na Stamford Bridgeu kod lidera Premiershipa Chelseaja. Bilo je 2-1 za domaćine, a Adam je postigao izjednačujući gol u 44. minuti odapevši šut sa svoje polovice koji je prevario istrčalog Courtoisa i završio u mreži.

Pet minuta prije toga najbolji igrač utakmice Eden Hazard doveo je plavce u vodstvo iz penala koji je izborio Cesc Fàbregas. Stoke se dobro držao sve do 62. minute kada je Hazard presudio krađom lopte gostujućoj obrani te upošljavanjem Rémyja koji pogađa u praznu mrežu za 2-1.

Reuters/PIXSELL

Atlético Madrid dvama je golovima u prvom poluvremenu slomio otpor žilave Córdobe i osvojio tri važna boda na gostovanju u Andaluziji. Bilo je 2-0 za "colchonerose" za koje je od prve minute zaigrao hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić. Mandžo je igrao do 62. minute, no nije uspio ništa konkretnije napraviti na travnjaku.

Antonio Griezmann nastavio je golgeterski niz u Primeri 15. golom ove sezone nakon samo pet minuta igre u Córdobi. Šest minuta prije kraja konačan rezultat postavio je Saúl Ñíguez na dodavanje Joséa Giméneza. Madriđani su tako preskočili Valenciju na trećem mjestu ljestvice sa 62 boda, šest manje od vodeće Barcelone, no konkurenti imaju utakmicu manje. Córdoba je posljednja.