Komentari 8

Adriano kao 'mali zeleni': Interu pobjeda u derbiju

3

U gradskom derbiju popularno nazvanim Derby della Madonnina između Intera i Milana na San Siru pred 80.000 gledatelja Inter je pobijedio 2-1

U derbiju između Milana i Intera prošlogodišnji prvak pobijedio je 'crveno-crne' 2-1. Utakmicu, koju su mnogi najavljivali kao odlučujuću za naslov nogometnog prvaka, svojim lošim prosudbama pokvario je jedino sudac Rosetti. U festivalu nogometa glavni sudac bio je jedina loša karika. Kod prvog gola Adriana u 29. minuti susreta nije dosudio očito igranje rukom brazilskog napadača. Maicon je fantastično ubacio, a pet metara pred golmanom Milana Abbiatijem Adriano ju je rukom unesao u gol. I dok su Milanovi igrači nemoćno pogledavali prema pomoćnom i glavnom sucu, Interovi su trčali u zagrljaj strijelcu vodećeg gola za 'plavo-crne'. Iako gol nije bio regularan Inter zasluženo vodi jer je u prvih pola sata bio daleko bolja momčad od Milana, koji je od rezultatske katastrofe izvlačio samo Cristian Abbiati svojim fantastičnim obranama. Pred kraj poluvremena niti on nije mogao spasiti Milan od drugog gola u svojoj mreži. Nakon izvrsno spuštene lopte glavom Zlatana Ibrahimovića lijep gol iz voleja zabija Dejan Stanković. U drugo poluvrijeme ulazi se s 2-0 za domaće, koji bolje počinju i drugih 45 minuta. Prvih desetak minuta Milan opet spašava golman, a 30 minuta prije kraja iz igre zbog ozljede izlazi David Beckham. Umjesto njega ulazi Inzaghi i Milan počinje igrati. Bude se Ronaldinho i Pato i iz minute u minutu Milan je sve bolji. Odlična igra donijela je ploda u 71. minuti. Pato zabija gol nakon lijepe akcije Ronaldinha i Jankulowskog. Do kraja utakmice Milan je prijetio, no Julio Cesar na golu Intera stvarao je čuda. Inzaghi je još jednom zatresao mrežu Intera, no sudac je ovaj put donio dobru odluku i pokazao zaleđe. Zbog nekoliko očiglednih grešaka sudac Roberto Rosetti bio je najlošiji pojedinac derbija te na taj način pokvario inače fantastičnu utakmicu.

INTER - MILAN 2-1 (Adriano 29, Stanković 43 / Pato 70)