Komentari 4

Ajax lako s Feyenoordom, Temišvar izgubio u derbiju

1

U derbiju nizozemskog prvenstva Ajax je s 5-1 pobijedio Feyenoord na svom travnjaku, a u rumunjskom derbiju Steaua je slavila 1-0

U derbiju 12. kola nizozemskog nogometnog prvenstva, Ajax je u Amsterdam Areni pred 60.000 gledatelja uvjerljivo svladao Feyenoord s 5-1. Dvostruki strijelac za "kopljanike" bio je 26-godišnji vezni igrač Demy De Zeeuw, a golove za domaći sastav postigli su još Urby Emanuelson, Gregory van Der Wiel i Luis Suarez iz penala. Urugvajskom napadaču to je bio već 16. gol ove sezone u Eredivisiji.  Čast Feyenoorda spasio je svojim pogotkom Denny Landzaat u 74. minuti. Gosti su kraj dvoboja dočekali s devetoricom igrača na terenu. Crvene kartone zaradili su Babović u 43. i Van Dijk u 89. minuti.
A u derbiju 12. kola rumunjske lige nogometaši Temišvara, također suparnici Dinama u skupini Europske lige, izgubili su na svom travnjaku od bukureštanske Steaue 1-0. Gol odluke u 89. je minuti postigao Surdu, nanijevši time domaćima prvi ligaški poraz ove sezone. Došao je, međutim, samo četiri dana nakon ispadanja iz Kupa od Astre Ploiesti. Ovom je pobjedom sastav iz Bukurešta preskočio temišvarski na ljestvici te se sada nalazi na trećem mjestu. Temišvar je peti.