Ajax pobijedio Heerenveen, Pranjić igrao cijeli susret

1

Ajax je u prvoj polufinalnoj utakmici koja se igrala za plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka pobijedio Heerenveen 2-1 u gostima

Nogometaši Ajaxa i Groningena ostvarili su povoljne rezultate u prvim utakmicama play offa nizozemskog prvenstva. Ajax je u prvoj polufinalnoj utakmici koja se igrala za plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka pobijedio Heerenveen 2-1 u gostima. Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić odigrao je za Heerenveen svih devedeset minuta. Poveli su gosti preko Suareza u 61. minuti. Heerenveen je izjednačio  golom Sibona deset minuta poslije, a slavlje "kopljanicima" donio je Heitinga u 76. minuti. Uzvratna utakmica igra se za tri dana. Utrecht i Groningen su u prvoj polufinalnoj utakmici za plasman u Kup Uefe odigrali bez pobjednika 2-2.