Aktualni prvaci i SAD osigurali plasman u drugi krug SP-a

5

Amerikanci su u susretu 2. kola skupine C u Manili svladali Grke sa 109-81, dok su branitelji naslova Španjolci u susretu skupine G u Jakarti nadigrali Brazilce sa 96-78

Košarkaši SAD-a i Španjolske ostvarili su druge pobjede na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu kojima su osigurali plasman u drugi krug, Amerikanci su u susretu 2. kola skupine C u Manili svladali Grke sa 109-81 (23-19, 27-18, 29-19, 30-25), dok su branitelji naslova Španjolci u susretu skupine G u Jakarti nadigrali Brazilce sa 96-78 (21-22, 29-20, 14-17, 32-19).

FIBA World Cup 2023 - First Round - Group C - Greece v United States of America

Nakon izjednačene prve četvrtine Amerikanci su se odvojili u drugom dijelu susreta i to zahvaljujući Austinu Reavesu koji je ulaskom s klupe pokrenuo njihov napad pa je do odmora reprezentacija SAD stvorila predost 50-37. Tijekom treće četvrtine ta je prednost narasla na 79-56, a u četvrtoj je u nekoliko navrata prelazila i 30 razlike.

Prva iznenađenje na Svjetskom prvenstvu! Poraz Italije, Nijemci slavili u uzbudljivoj završnici

Reaves je sa 15 koševa bio najefikasniji kod SAD-a, po 13 su dodali Jalen Brunson i Anthony Edwards, dok je Georgios Papagiannis sa 17 koševa bio najefikasniji kod Grčke.

Dončić utrpao Venezueli čak 37 koševa, pobjeda Srbije i SAD-a

Amerikanci su s dvije pobjede i prva dva kola osigurali prvo mjesto u skupini i prolazak u drugi krug, dok su Grci pali na omjer 1-1, kakav ima i Novi Zeland koji je ranije u ponedjeljak tek nakon produžetka svladao Jordan sa 95-87, dok je Jordan sa 0-2 ispao. U posljednjem kolu u srijedu tako će Grčka i Novi Zeland u izravnom dvoboju odlučivati tko će se pridružiti SAD-u među 16 najboljih reprezentacija.

Brazilci pružili veliki otpor

I Španjolci su kontrolu rezultata preuzeli u drugoj četvrtini, no utakmicu su "prelomili" tek početkom četvrte. Uporni Brazilci u nekoliko su se navrata vraćali s dvoznamenkastog zaostatka na pet-šest koševa minusa, posljednji put tricom Meindla s istekom treće četvrtine. Ipak, poletniji Španjolci su posljednju dionicu otvorili serijom 15-3, odvojili se na 79-62 i pitanje pobjednika je bilo riješeno.

FIBA World Cup 2023 - First Round - Group G - Brazil v Spain

Santiago Aldama sa 15 i Willy Hernangomez sa 14 pogodaka predvodili su Španjolce, dok su Bruno Caboclo sa 15 i Yago Santos sa 14 ubačaja bili najučinkovitiji kod Brazila.

Senzacija na SP-u: Latvija je izbacila olimpijskog doprvaka!

Španjolska je sa 2-0 nakon prva dva kola osigurala prvo mjesto u skupini i prolazak u drugi krug, Brazil je na omjeru 1-1, kao i Obala Bjelokosti koja je ranije u ponedjeljak svladala Iran sa 71-69, pa će upravo Brazil i Obala Bjelokosti u srijedu u izravnom dvoboju odlučivati o drugom putniku u drugi krug iz ove skupine, dok je Iran sa 0-2 ispao.