Komentari 63

Arsenal školovao Manchester City i uzeo Community Shield

8

Igrači Arsena Wengera poigrali su se s Manchester Cityjem i pobjedom 3-0 osvojili engleski superkup, za najbolji početak sezone. Zabili su Cazorla, Ramsey i Giroud

Community Shield otvorio je još jednu sezonu engleskog nogometa, a Arsenal najavio velike stvari. Odličnom utakmicom igrači londonskog kluba ostavili su prvake iz redova Manchester Cityja bez izgleda za osvajanje superkupa i pobijedili rezultatom 3-0

Santi Cazorla prvi je zabio u nedjelju. U 21. minuti namjestio se na svoju lijevu nogu točno na 16 metara od gola i pogodio suprotnu malu mrežicu Willyja Caballera za 1-0.

Prednost "topnika" na Wembleyju je udvostručio Aaron Ramsey, mirnom realizacijom poslije dobrog dodavanja Yaye Sanoga u 42. minuti.

Ritam od jednog gola svakih 20-ak minuta nastavio je i Olivier Giroud, fantastičnim golom u 62. minuti. Francuzu je asistirao Ramsey, a Giroud je s 20 metara pogodio lijevom nogom pod samu prečku Caballerova gola za konačnih 3-0

Ova pobjeda odlična je najava za navijače crveno-bijelih iz Londona, koji će napuniti stadion već sljedeće subote. U prvom kolu Premiershipa Arsenal dočekuje Crystal Palace. Manchester City obranu naslova prvaka Engleske započinje u gostima kod Newcastle Uniteda