Komentari 9

Asistencija za LP: Pa ne treba vam centarfor, imate Schifu...

1

Gordon Schildenfeld je kao napadač spašavao Šibenik, a u napad ga je slao i Ivanković te mu je donio Kup. Sad ga je uveo Cico, a ovaj mu je vratio na najbolji mogući način...

Gordon Schildenfeld je u karijeri igrao sve. I braniča, veznog igrača, a dosta dugo igrao je i - centarfora! Ima sjajnu tehniku i pregled igre, pa je Cicina odluka bila itekako dobra.

Nema tog navijača Dinama koji se nije uhvatio za glavu kad je Cico, u trenucima u kojima mu je trebao gol, u igru ubacio Shifu.

“Pa što je Cici? Schifo je branič”, vjerojatno je prošlo kroz glavu mnogima. Uh, kakva pogreška.

U sjajnoj generaciji Šibenika, uz Schildenfelda, igrali su Ante Rukavina i tad 16-godišnji Arijan Ademi.

- Kad bismo gubili, treneri bi uvijek Schifu prebacili u napad. Odličan je u skoku, sjajna tehnika, pregled igre - rekao je Arijan Ademi.

I upravo je na takav način Dinamo osvojio Kup u sezoni 2006/2007. U prvoj utakmici Dinamo je u Maksimiru pobijedio Slaven Belupo 1-0, a potom je slijedio uzvrat u Koprivnici. Golom Miljenka Mumleka Slaven je vodio 1-0 i mirisalo je na iznenađenje. No u posljednjoj minuti, slično kao u Salzburgu, čulo se:

- Schifo, naprijed - viknuo je tad s klupe trener Dinama Branko Ivanković i potjerao braniča na skok.

A kad ono - pun pogodak. Dario Jertec je ubacio loptu, a Gordon skočio i zakucao pod prečku za 1-1. Dinamo je osvojio Kup, a Schifi su poslije govorili da bi možda trebao probati igrati kao napadač.

U prvenstvu Hrvatske za Dinamo je zabio ukupno dva gola, i oba upravo kod Branka Ivankovića, koji ga je znao poslati u napad. Na poziciji napadača igrao je još u mlađim pionirima, kad je tek počeo s prvim nogometnim koracima. Visok i snažan, znao je na utakmicama i treninzima zabijati kao od šale.

Čak i kad je Šibenik bio u drugoj ligi, pa je bio deficit napadača, Schifo je znao uskočiti. Nakon utakmice u Salzburgu među Dinamovim navijačima već je krenula i nova šala: “Schifo je fenomenalan igrač, samo cijelu karijeru igra na krivoj poziciji”.

Naravno, riječ je o šali, no uz ovakvog Schildenfelda možda Kranjčaru ni ne treba novi napadač. Sve što treba je indisponiranog Henriqueza, možda već u Puli, zamijeniti Schildenfeldom. Ako je imao hrabrosti u Salzburgu...