Komentari 36

Atletico korak bliže naslovu prvaka, Barca ispada iz utrke?

Dva kola prije kraja Atletico ima četiri boda prednosti pred Barcelonom, dok Real Madrid zaostaje za pet bodova, ali ima i utakmicu manje. Unatoč večerašnjoj pobjedi nad Valencijom, Sevilla je ispala iz utrke

Atletico Madrid napravio je još jedan korak prema osvajanju naslova nogometnog prvaka Španjolske pobjedom 2-1 (2-0) protiv Real Sociedada izborenom u srijedu na stadionu Wanda Metropolitano u španjolskoj prijestolnici.

Vodeći pogodak za momčad Diega Simeonea postigao je belgijski napadač Yannick Carrasco u 16. minuti. Angel Correa je udvostručio prednost domaće momčadi u 28. minuti. Real Sociedad je do kraja dvoboja uspio samo ublažiti poraz pogotkom Igora Zubeldije u 83. minuti.

La Liga Santander - Atletico Madrid v Real Sociedad

Dva kola prije kraja Atletico ima četiri boda prednosti pred Barcelonom, dok Real Madrid zaostaje za pet bodova, ali ima i utakmicu manje. Unatoč večerašnjoj pobjedi (1-0) nad Valencijom, Sevilla je ispala iz utrke za trofej, jer se matematički može samo izjednačiti s Atleticom koji je bolji u međusobnim dvobojima.

Real Sociedad je peti s 56 bodova i u posljednja dva kola mora braniti poziciju koja vodi u Europsku ligu.

Nogometaši Huesce ostvarili su važnu pobjedu svladavši na svom terenu Athletic Bilbao s minimalnih 1-0, čime su se privremeno izvukli iz zone ispadanja iz La Lige.

Evo što treba Vrsaljku i Modriću i kako Kovač može do titule...

Pogotkom Ramireza u 61. minuti Huesca je došla do sedme ovosezonske pobjede i s 33 boda skočila na 17. mjesto, s dva boda više i utakmicom više od Valladolida koji će u četvrtak ugostiti Villarreal.

Elche je predzadnji s 30 bodova, a Eibar je na začelju s 29, ali i utakmicom manje.

Četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu u srijedu je ostvarila Celta Vigo zahvaljujući pogotku Nolita iz 24. minute kojom je svladan Getafe. Celta je s 50 bodova na osmom mjestu i samo ju dva boda dijele od plasmana u europska natjecanja za sljedeću sezonu.

La Liga Santander - Sevilla v Atletico Madrid

Sevilla je na svom stadionu svladala Valenciju s minimalnih 1-0 (0-0). Pobjednički pogodak za Sevillu postigao je En Nesyri u 66. minuti, a Ivan Rakitić je odigrao posljednjih deset minuta za Andalužane.