Komentari 4

Novak i dalje ne zna za poraz: Đoković je osvojio Beograd

1

Srpski je tenisač pobjedom protiv Lopeza došao do 23. titule. U finalu Münchena Nikolaj Davidenko svladao je Mayera. Del Potro je uzeo Estoril za samo 76 minuta

Nevjerojatna serija Novaka Đokovića nastavila se i u njegovom rodnom Beogradu. Srpski je tenisač osvojio i peti turnir ove godine u kojoj i dalje nema nijedan poraz.

U finalu Serbia Opena, ATP turnira koji se igrao na zemljanoj podlozi uz nagradni fond od 416.000 eura, drugi igrač svijeta je sa 7-6(4), 6-2 pobijedio Španjolca Feliciana Lopeza nakon sata i 56 minuta igre.

Đoković je prije Beograda ove godine osvojio Australian Open, Dubai, Indian Wells i Miami, a ovo mu je prvi naslov na zemlji. Ukupno je u karijeri 23. put podigao pobjednički pehar, drugi put u rodnom gradu, a igrao je u još 13 finala. Ove je godine na nizu od 27 pobjeda.

U prvom setu nedjeljnog finala nije bilo obrata, a Lopez je imao više prilika za break (6-2). No, Đoković je bio bolji u tie-breaku, a potom je u drugom setu zavladao terenom i odjurio do četvrte pobjede u isto toliko mečeva protiv ljevorukog Španjolca. Lopezu je to bio sedmi finale u karijeri, a pritom je dvaput osvajao naslov.

ATP Beograd, finale:

Đoković (1) - Lopez 7-6(4), 6-

Davidenku 21. naslov

Ruski tenisač Nikolaj Davidenko došao je do prvog ATP naslova ove godine. U finalu turnira koji je u nedjelju završen u Münchenu svladao je domaćeg predstavnika Floriana Mayera sa 6-3, 3-6, 6-1...

Davidenko rijetko gubi kada dođe do završnog meča na turniru. Finale u bavarskoj prijestolnici bio mu je 27. u karijeri, a pritom je samo šest puta izgubio. Ne i u nedjelju kada je za sat i 49 minuta slomio otpor petog nositelja i 35. igrača svijeta, pet mjesta bolje rangiranoga od njega samoga.

Rus je u prvom setu napravio jedan break, a Mayer mu je na isti način uzvratio u drugom setu za 1-1. U odlučujućem setu, međutim, nije bilo previše neizvjesnosti. Davidenko je iskoristio dvije od tri prilike za obrat koje su mu se ukazale i odjurio do naslova na istome turniru na kojem je slavio prije sedam godina. Bio je to peti međusobni ogled ove dvojice tenisača na ATP turnirima i treća pobjeda Davidenka.

Dodajmo još da se turnir u Münchenu igrao na zemljanoj podlozi uz 450.000 eura nagradnog fonda.

ATP München, finale:

Davidenko (7) – Mayer (5) 6-3, 3-6, 6-1

ATP Estoril: Del Potro za samo 76 minuta svladao Verdasca za deveti naslov

Argentinski tenisač Juan Martin del Potro pobjednik je ATP turnira u Estorilu. U finalu je s uvjerljivih 6-2, 6-2 za samo 76 minute igre savladao Španjolca Fernanda Verdasca...

Za Del Potra je nastup u Estorilu bio prvi na nekom zemljanom turniru u posljednja 23 mjeseca. Iza Argentinca sjajan je niz u kojem je upisao 23 pobjede u 26 posljednjih mečeva, te je od 11. veljače od 484. pozicije skočio do trenutnog 46. mjesta.

U finalu je Del Potro čak pet puta oduzimao servis svom protivniku, a pritom samo jednom izgubio svoj početni udarac. Tako je došao do druge pobjede u trećem međusobnom meču, te drugog ovosezonskog (nakon Delray Beacha) i devetog ukupno naslova u karijeri.

Pobjedom u Estorilu Del Potro je ujedno postao bogatiji za 72.600 eura, te 250 bodova na ATP ljestvici.